בת-ים: שלושה מועמדים לוטשים עיניים לציבור החרדי

מצד אחד ראש העיר יוסי בכר שנהנה מאמון של מ"מ רה"ע ויו"ר ש"ס רפאל ברנז. מצד שני, מועמד הליכוד צביקה ברוט המוערך מאד ע"י הציבור הדתי והחרדי בעיר. מצד שלישי, אלי יריב שבבחירות הקודמות קיבל את תמיכת כל הציבור הדתי והחרדי בעיר והפסיד

יוסי בכר צילום יואב פלי
יוסי בכר צילום יואב פלי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מערכת הבחירות בבת ים צוברת תאוצה. עד הכרזתו של צביקה ברוט כמועמד הליכוד לראשות העיר, מערכת הבחירות הייתה מנומנמת.

לפני כשלושה שבועות השיק צביקה ברוט את קמפיין הבחירות שלו. ברוט, בעברו עיתונאי בידיעות אחרונות ואחד ממנהלי קמפיין הבחירות של נשיא ארה"ב טראמפ בישראל, הוא יליד בת ים ודמות מוכרת בעיר. הוא כבש בסערה את סניף הליכוד והזרים דם חדש למפלגת השלטון בעיר. בערב ההשקה של הקמפיין שהתקיים באולמי סוסייטי, הגיעו כל בכירי הליכוד. ברוט, בעצמו בוגר מוסדות הציונות הדתית, נהנה מתמיכה בקרב קהלים גדולים בקרב הציבור הדתי והחרדי בעיר.

מאידך, ראש העיר המכהן יוסי בכר נהנה משיתוף פעולה מלא עם ש"ס. על אף שבבחירות הקודמות ש"ס תמכה באלי יריב, ש"ס הצטרפה לקואליציה העירונית כשיו"ר ש"ס בעיר רפאל ברנז מקבל את תפקיד מ"מ ראש העיר. בקדנציה הנוכחית נרשם שיפור ניכר בכל הקשור לשירותי הדת בעיר.

מצד שלישי, אלי יריב, שהחליט להתמודד פעם נוספת. יריב, נחשב לאחד הוותיקים שבחברי מועצת העיר עם ניסיון מוניציפאלי עשיר. בבחירות 2013 הוא קיבל את תמיכת כל הציבור החרדי והדתי בעיר כולל מכתב תמיכה נלהב ממועצת חכמי התורה, תמיכה של הבית היהודי בנוסף לתמיכה של מפלגת העבודה ומפלגת הליכוד בעיר. בסופו של דבר הפסיד יריב את הבחירות על חודם של כמה מאות קולות. תוצאו הבחירות נגררו לבית המשפט, אולם בסופו של דבר התוצאות נשארו על כנן.

במטה המרכזי של ש"ס בעיר לא רוצים הפעם להמר. הם מעדיפים תמיכה במועמד בטוח. ההתלבטות כעת היא בין ראש העיר המכהן יוסי בכר לבין מועמד הליכוד צביקה ברוט, כאשר גם יריב עוד לא אמר נואש. בש"ס מסרבים להתייחס לנושא באופן רשמי, אבל מציינים כי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי נוטה לתמוך במועמדותו של בכר.

יחד עם זאת, בש"ס כבר החלו בפעילות על מנת להרחיב את בסיס הכוח של המפלגה. "אנחנו עם ארבעה מנדטים בעיר, ובכל הסקרים אנחנו רואים עלייה", אומרים במטה ש"ס. "אנחנו שואפים להגיע לחמישה עד שישה מנדטים. אנחנו רואים שגם בקרב הציבור החילוני והמסורתי, הדומיננטיות של רפי ברנז חזקה במיוחד".

השארת תגובה