מסרים של פיוס בין לשכת רה"מ וליצמן: "העניין פתיר"

משבר חוק הגיוס: בסביבת נתניהו הבהירו כי לא התכוונו לדד ליין של שבועיים • רה"מ בשיחות סגורות: פניי אינן לבחירות

éùéáú îîùìä ùáåòéúôåì éãéòåú àçøåðåú
éùéáú îîùìä ùáåòéúôåì éãéòåú àçøåðåú

יממה אחרי האיום של ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי מפלגות הקואליציה כי אי הסכמה על חוק הגיוס תוביל להקדמת הבחירות, גוברת הערכה בקואליציה כי הבחירות לא יוקדמו בשלב הזה וכי בסופו של דבר יימצא הפתרון שיביא לאישור חוק הגיוס, המשמש כעת סלע המחלוקת היחיד העשוי לקצר את ימיה של הממשלה.

העיתונאים מתי טוכפלד ויהודה שלזינגר מפרסמים הבוקר בעיתון "ישראל היום" כי אתמול נערכה שיחה בין לשכת ראש הממשלה ללשכתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ובמהלכה הועברו מסרים מרגיעים ולהערכת הצדדים המשבר פתיר. בלשכת ראש הממשלה הבהירו לאנשיו של ליצמן כי לא התכוונו לדדליין של שבועיים, אלא שהם מעוניינים לפתור את העניין בשבועות הקרובים ולא לסחוב אותו יותר מדי זמן.
בסביבתו של ליצמן אומרים ל"ישראל היום" כי הם עדיין לא יודעים מתי תתכנס מועצת גדולי התורה לדיון בנושא, וכי כל החלטה שתתקבל שם תהיה מכריעה.

למרות האופטימיות, בכירים בקואליציה הביעו חשש כי התעקשות בלתי צפויה של סגן השר יעקב ליצמן, או מנגד של יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן, תביא לפיצוץ ולהקדמת הבחירות. בכירים ביהדות התורה אותתו אתמול כי נכונות של ליברמן לפשרה עשויה להוביל גם לנכונות מצידם למצוא נוסח מוסכם.

למאמצים למנוע את הקדמת הבחירות לפי המתפרסם ב"ישראל היום" שותפים גם בכירים בסיעות החרדיות – כולל סיעת יהדות התורה בראשות ליצמן, וכן סיעת ש"ס. הערכה היא כי מרבית הגורמים בקואליציה לא מעוניינים בבחירות, אולם הכדור נמצא בעיקר אצל ליצמן ומנהיגו הרוחני האדמו"ר מגור.

השארת תגובה