3.000 דירות חדשות לחרדים ברכסים

הותמ"ל ישמש כמוסד התכנוני שיאשר את התוכנית של רכסים – צפון • ראש המועצה יצחק רייך אמר לאחר פרסום החלטת קבינט הדיור: "בשורה גדולה לציבור החרדי, ויותר מכך זה יום בשורה לתושבי רכסים שאמורה להפוך לעיר"

מסיירים ברכסים
מסיירים ברכסים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קבינט הדיור אישר אתמול קידום במסלול ותמ"ל תכנית של רשות מקרקעי ישראל בישוב החרדי רכסים. התכנית כוללת כ- 3,000 יח"ד והיא צפויה לתת מענה לישוב החרדי רכסים ולהתפתחותו בשנים הקרובות. בנוסף, מתוכנן אזור תעסוקה במסגרת התכנית באופן שיחזק את איתנות הישוב ואת ככלליותו, תוך שיתוף פעולה עם מועצה אזורית זבולון דבר שיתן מענה כלכלי משותף לרכסים ולזבולון. התכנית מקודמת ע"י רשות מקרקעי ישראל באמצעות משרד של האדריכל עמוס ברנדייס שמלווה את רכסים בהיפתחותה בשנים האחרונות ומכיר את צורכי הציבור החרדי ומיטב להעניק פתרונות. אם אישור קידום התוכנית והעברתה להותמ"ל שישמש כמוסד התכנוני שיאשר את התוכנית של רכסים – צפון ובכך יחסך העברת האישורים בועדה המחוזית חיפה.

מטרות התכנית הן חיזוק רכסים כמרכז עירוני חרדי חשוב, תכנון אזור תעסוקה התומך בבסיס הכלכלי של הישוב ומציע תעסוקה לתושביו ולסביבה, היצע מגורים מגוון המאפשר התפתחות ארוכת טווח של הישוב ואיכות מגורים וסביבה גבוהה לרבות שיקום קטע מנחל ציפורי העובר בשטח השיפוט החדש ומתוכנן במקום פארק לאורך הנחל לצד טיילת.

התכנית פרוסה בצפון הישוב והיא מהווה המשך לתכנית גבעת הפרסה המקודמת בימים אלו לקראת שיווקה בקרוב. כזכור, לפני כחודשיים הוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור במשרד האוצר (הותמ"ל) אישרה אתמול פה אחד להפקדה את הקמת שכונת גבעת הפרסה ברכסים בה צפויים להיבנות בשנים הקרובות כ 2000 יחידות דיור, בניית מוסדות ציבור ועוד כ-105,000 מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר למועצה המקומית רכסים. בנוסף, יוקם מרכז עירוני ראשי (מע"ר) אשר יהווה חוליית חיבור בין שני חלקי היישוב – הקיים והחדש – ואף יכלול כניסה חדשה ליישוב.

קידום ואישור התכנית במסלול זה, יביא להגדלת מלאי יחידות הדיור בישוב ולחיזוק המערך הכלכלי והתעסוקתי בו, לאור הצביון החרדי ברכסים והצרכים הייחודיים של הציבור החרדי. התכנית צפויה לתת מענה מלא לצרכים אילו ובנוסף לכך להסדיר את הכניסה התחבורתית לישוב.
ראש המועצה יצחק רייך אמר לאחר פרסום החלטת קבינט הדיור: "מדובר בבשורה גדולה לציבור החרדי, ויותר מכך זה יום בשורה לתושבי רכסים שאמורה להפוך לעיר ואם בישראל מתוך דאגה למקורות תעסוקה, פרנסה ויציבות כלכלית לעיר. אני שמח ומודה לכל שרי הקבינט שפועלים בשת"פ יחד עם המועצה לבסס את התשתית הכלכלית של היישוב ודאגה לפתרונות דיור. הקבינט נתן גם דגש למוסדות הציבור החרדי ובצרכים הרבים שהציבור החרדי צורך ומדובר בהבנה מתוך שיתוף פעולה והסברה ארוך שמלווה בפגישות ודיונים ארוכים".

תגובה אחת
  1. בהצלחה, בתנאי שהרב ….. ראש המועצה הקודם לא יהרוס.

השארת תגובה