אתה מדריך? הביטוח לא 'תופס'

מה ההבדל בין לברון ג'יימס למורה לחינוך גופני ממודיעין? לפי חברת 'מגדל' – אין שום הבדל

כושר
כושר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"כשהדבר נוגע לניסיונות התחמקות של חברות ביטוח מפיצוי ללקוחותיהן – נראה שאין גבול ליצירתיות" אומר עוה"ד דוד פייל, על מקרה מוזר שהגיע אל משרדו לא מזמן.

מורה לחינוך גופני כבן ה-30, נפצע בנובמבר האחרון בעת שסייע לתלמיד לרדת במדרגות בטון במגרש הספורט, הנמצא בשטח בית הספר. בעת ניסיונו של המורה לסייע לתלמיד, הוא כשל לפתע, והוטח בעוצמה במדרגות, וכתוצאה מכך קרע את רצועת המניסקוס בברך ימין.

היות והמורה מבוטח בפוליסת תאונות אישיות של חברת 'מגדל', הוא פנה לחברה בבקשה לפצותו על פי תנאי הפוליסה. אך באופן מפתיע בקשתו נענתה בסירוב, וזאת בטיעון מקורי במיוחד – שהיות והוא מורה להתעמלות, הרי שהוא נחשב ל'ספורטאי מקצועני' – המוחרג מתנאי הפוליסה.

בצר לו פנה המורה פנה לעוה"ד דוד פייל ונדב ליטמן כדי לבחון את צעדיו מול חברת הביטוח. לדברי עו"ד פייל, חברת 'מגדל' מנסה להתנער מעובד הוראה שנפצע בשטח בית ספר, ומנסה לכפות הגדרה מלאכותית ומעוררת גיחוך על המקרה.

עו"הד פייל וליטמן ציינו כי חברת הביטוח נשענת על סעיף האומר כי "החברה לא תהיה אחראית ולא תהיה חייבת לשלם תגמולי ביטוח בגין פעילות של המבוטח בענף ספורט בצורה מקצוענית לרבות השתתפותו בתחרויות למיניהן.

על פי הפוליסה: 'פעילות בענף ספורט בצורה מקצוענית' משמעותה פעילות ספורט אשר מהווה את עיסוקו העיקרי של המבוטח בין שיש שכר כספי לצידה ובין אם לא".

"האם מורה לחינוך גופני בבית ספר יסודי במודיעין הוא ספורטאי מקצועני דוגמת הכדורגלן ערן זהבי, או הכדורסלן לברון ג'יימס?" תוהים עוה"ד פייל וליטמן. "כל בר דעת יודע שהתשובה על כך שלילית". ברור שעבודה כמורה לחינוך גופני בבית ספר, אינה מהווה עיסוק בענף ספורט כלשהו ובוודאי שלא ענף מקצועני, כשם שעבודה כמורה לספרות אינו הופך את המורה לסופר.

לדבריו, הדרישה שלא לבטח ספורטאים מקצועניים בפוליסת תאונות אישיות היא מובנת ומוצדקת. "ספורטאים שכאלה מביאים את גופם למצבי קיצון פעם אחר פעם" מסבירים עוה"ד פייל וליטמן, "וידוע הוא כי הם נפצעים פעמים רבות לאורך הקריירה הקצרה שלהם, ולעיתים נשארים נכים לכל החיים. אין הדבר שקול כלל למורה בבית ספר יסודי – שפעילותו הגופנית איננה חורגת משל כל מורה רגיל בשטח בית הספר ואף אם תרצה מגדל לטעון שכן, אין מדובר בפעילות בענף מקצועני".

בימים אלה שוקדים במשרד עורכי הדין פייל ושות' על הגשת תביעה נגד חברת מגדל – במסגרתה יתבקש בית המשפט לחייב את חברת הביטוח לפצות את מורה הספורט במלוא הפיצויים המגיעים לו על פי תנאי הפוליסה.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' http://www.df-law.co.il מתמחה ברשלנות רפואית, נזקי גוף ובתביעות מול חברות ביטוח ומוסדות רפואיים.

השארת תגובה