בני ברק: רשימת "יחד" החליטה סופית לרוץ ברשימה עצמאית

פרסום ראשון: למרות המאמצים מאחורי הקלעים להריץ ברשימה אחת את ש"ס עם "יחד" וחצרו של הגר"ד זר, השבוע הוחלט סופית בבית ר"י כסא רחמים הגר"מ מאזוז: מריצים רשימה עצמאית תחת השם "יחד"

הרב מאיר מאזוז. דוברות: יחד
הרב מאיר מאזוז. דוברות: יחד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בני ברק היא אחת הזירות המעניינות בקרב הציבור הספרדי. לא פחות משלוש מפלגות אופציונאליות צפויות לרוץ בבחירות הקרובות. מלבד ש"ס שבראשה יעמוד ככל הנראה אליהו דדון שימשיך לקדנציה נוספת, צפויות להתמודד שתי רשימות חדשות: רשימה שתקבל את תמיכת הרה"ג מאיר מאזוז ורשימה נוספת בתמיכת הרה"ג דניאל זר.

אלא שמאחורי הקלעים נעשו בשבועות האחרונים ניסיונות לאחד את שלוש הרשימות לרשימה אחת משותפת. מי שפועל מאחורי הקלעים הוא איש העסקים אייל משיח שנפגש בימים האחרונים עם הצדדים.

לידי "כל הזמן" נודע שבמסגרת המו"מ שהתנהל בין הצדדים הגר"מ מאזוז ביקש עבור נציגיו את המקום השני ואת המקום השביעי ברשימה, כאשר המקום השני ברשימה יקבל למחצית הקדנציה את תפקיד סגן ראש העיר בשכר. כמו כן ביקש הגר"מ מאזוז שהשם "יחד" יופיע על פתקי הבחירות לצד השם "שס".

אלא שהמו"מ בין הצדדים לא צלח. היום אנחנו מפרסמים לראשונה: רשימת "יחד" תתמודד באופן סופי כרשימה עצמאית למועצת העיר בני ברק. כעת, דנים באשר לשמות המועמדים שירכיבו את הרשימה ואת מי שיעמוד בראשותה.

בפעם האחרונה בה תמך הגר"מ מאזוז ברשימה עצמאית הייתה לפני 25 שנה בבחירות 93. רשימת "הן צדק" שבה תמך הוקמה לאחר שש"ס חברה לדגל התורה ואגודת ישראל לרשימת ש"ץ ט"ז. רשימת הן צדק זכתה בשלושה מנדטים. בקרב אנשי הגר"מ מאזוז סבורים כי בכוחם לשחזר את ההישג ההוא אם יתמודדו ברשימה נפרדת.

מי שנבחר אז למועצת העיר היה פנחס צברי. בהמשך הוא מונה לעמוד בראשות ש"ס, עד שפרש לטובת מנכ"ל תאגיד המים "מי ברק".

כעת עלה שוב שמו של צברי, אלא שככל הנראה הוא יישאר בתפקידו הנוכחי ובראשות הרשימה יוצב מועמד חדש.

ממפלגת "יחד" נמסר בתגובה: "ההחלטה להתמודד באופן עצמאי התקבלה רק לאחר מו"מ אינטנסיבי שהתקיים בחודשים האחרונים בין נציגי ש"ס לבין נציגי יחד כאשר המטרה היא להרבות שלום ואחדות בעיר.

מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א הבהיר באופן ברור כי שלום ואחדות מתבטאים במעשים ולא בדיבורים. לצערנו, אף אחת מהדרישות של יחד לא התקבלה ולמעשה נאלצנו להתמודד כרשימה עצמאית. לא למותר לציין כי היו אלינו גם פניות למיזוג מחצרו של הגר"ד זר, אולם הוחלט שרשימת 'יחד' תתמודד כרשימה עצמאית ותפנה לכל הקהלים בבני ברק, מתוך מטרה להרחיב את הקהלים הפוטנציאלים.

בבחירות הקרובות תנועת יחד תרוץ בבני-ברק תחת הנהגתו של מרן הגר"מ מאזוז.

מש"ס נמסר בתגובה: ״פנינו תמיד לשלום״.

השארת תגובה