תימני? שילוב מרוקאי? בוא להציל את הכלה

פרק זמן קצר מאד מוקצב לאפשרות יכולת הצלת חייה של הכלה • היא חלתה בלוקמיה ורק תרומת מח עצם תוכל להציל את חיה – המומחים אומרים כי מי שמוצאו תימני עם שילוב מרוקאי, יגברו סיכוייו להיות המציל

חדר ניתוח
חדר ניתוח
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בר ערמון תכנן חתונה שמחה עם רוני כהן ממושב רינתיה בעוד מספר שבועות.

לפני חודש נגדעו ההכנות הנרגשות כאשר התבשרו בני הזוג שרוני חולה בלוקמיה. ערמון יצא למאבק על חייה במטרה למצוא לה תורם מח עצם בתוך חודש, הזמן הקצוב שנתנו לה הרופאים.

לאחר שבחיפוש במאגר מח העצם בארץ ובחו"ל לא נמצא תורם פוטנציאלי, פנה בר לציבור:  "רוני כהן היא אשתי לעתיד, ולפני חודש התהפכו לנו החיים. היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה (סרטן הדם) ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה. בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה. הדרך היחידה להציל אותה היא על ידי מציאת תורם מתאים עבורה להשתלת מח עצם.

לפני כשבוע קיבלנו את הבשורה המרה שלא מצאו לה תורם במאגר הארצי ואף לא בעולמי. אם לא די בכך, התבשרנו שבמידה ולא ימצא תורם בחודש הקרוב, סיפורה של אהבת חיי יגמר בגיל 27. וכמו שאתם מבינים אין לי שום כוונה שזה יקרה". ערמון מספר כי ב-19 באוגוסט, יתקיים מבצע ארצי למציאת תורם שיציל את חייה ומפציר בכולם לבוא לאחת מ-27 תחנות שיהיו פזורות ברחבי בארץ ולבצע בדיקת רוק פשוטה שתגלה התאמה לתרומה. "המטרה היא אחת, להגיע לעיניהם ולבבותיהם של כמה שיותר אנשים", מסביר ערמון.

לאחר התייעצות עם רופאים ומנהלי מאגר מח עצם מ'עזר מציון' עולה כי סיכויי ההתאמה הגבוהים ביותר לרוני מבחינה גנטית הם שילוב של תורם ממוצא תימני ומרוקאי בלבד. ערמון הוסיף בבקשתו כי "אני מחפש אנשים כמו רוני, שילוב של תימני ומרוקאי או תימני, בני 18-50, שיעזרו לנו".

ניתן לעזור לרוני בעזרת נתינת דגימת רוק פשוטה באחת מהעמדות שיקומו ב-19 באוגוסט כמפורט באתר, או לגשת לבית "אורנית עזר מציון" ברחוב קפלן 40 בפתח תקווה, בין השעות 09:00-16:00 בימים א' עד ה'. כדי לבדוק אם פרטיכם כבר קיימים ניתן לחפש במאגר. אם כן, אין צורך לתת דגימת רוק חוזרת. אם אתם מהמוצא המתאים, הירשמו בטופס לטובת מעקב. דרך נוספת לעזור לזוג הצעיר היא לשתף ולהפיץ את המבצע הארצי כדי להגיע לכמה שיותר אנשים.

השתלת מח עצמות הינו טיפול מציל חיים במגוון רחב של מחלות סרטן, מחלות אוטואימוניות ותורשתיות כשנפוצות בהן הם: סרטני הדם למיניהם, סרטן בלוטות הלימפה לסוגיו, מיאלומה נפוצה ועוד. כיום רשומים במאגר ברשימת ההמתנה עשרות רבות של ילדים ומבוגרים הזקוקים להשתלת מח עצם בדחיפות ואין להם תורם מתאים. חולים אלו חיים על זמן שאול.

תגובה אחת
  1. ואווו חבל היתי תורמת בשימחה אבל אני בת 16

השארת תגובה