"לשוב אליך" – אלחי רפואה בשיר לחודש אלול

אלחי רפואה, צילום יונתן שחוח (3)
אלחי רפואה, צילום יונתן שחוח (3)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"האדם הישר צריך להאמין בחייו, כלומר שיאמין בחיי עצמו והרגשותיו ההולכות בדרך ישרה מיסוד נפשו, שהם טובים וישרים ושהם מוליכים בדרך ישרה. התורה צריכה שתהיה נר לרגלו, שעל ידה יראה המקום ששם הטעות עלולה, שלפעמים תתע הנפש בתהו לא דרך. אבל המעמד התמידי צריך להיות הביטחון הנפשי". הראי"ה קוק זצ"ל . אורות התורה פרק י"א פסקא ב.

הסינגל החדש והמרגש מתייחס לרצון, ולקושי לעיתים, לשלב בין האהבה לתחומים שונים בחיים כמו המוסיקה לבין השייכות לעולם הקודש והתורה. על כן השיר מסמל את ההשלמה בין שני העולמות, כשההבנה היא שהשיבה אל עצמנו – אל הדברים הטובים והמותרים, היא השיבה לקדוש ברוך הוא.

"התשובה הראשית.. היא שישוב האדם אל עצמו, אל שורש נשמתו ומיד ישוב אל האלוקים" – הראי"ה קוק, אורות התשובה (ט"ו ,י').

"כבר עמדתי לוותר על הכל, כבר עמדתי לסגת, עד שמתוכי זעק לי קול,
להמשיך ללכת, תמשיך ללכת. לשוב אליך, לשוב אליי, לחזור הביתה אל אלוקיי,
כי סוף דבר הכול נשמע, קול האדם כל הנשמה, ואם לא עכשיו את אימתי,
לשוב אליך…לשוב אליי".

בסינגל החדש, מתוך אלבום הבכורה מאירים נשמות, ממשיך אלחי לפרוט את סגנונו המוסיקלי בצליל ייחודי ומהדהד ומשקף לנו את עולמו האישי.

השיר שנכתב והולחן על ידי חנן בן ארי נולד משיחת טלפון בין שני בחורי ישיבה, אלחי וחנן (שלימים הפך לאמן מוכר), בה הם דיברו על הלבטים בין חיי קודש לאהבה למוסיקה. כעת עם צאת האלבום, השיר רלוונטי יותר מתמיד כשאלחי פורץ מחסומים אישיים ובוחר להשמיע את קולו ואת כולו.

"זו הייתה תקופה מטלטלת, הנגיעה בפרסום (כוכב נולד) והרצון לעסוק במוזיקה ולזכות בתשומת לב שהיא מספקת, אל מול המעבר אל עולם הערכים והסדר, בין מותר לאסור ובין קודש לחול בישיבה – הכל השתנה כשהבנתי שלשוב אליך (השם) – זה לשוב אליי ובלי המוסיקה בחיי אני לא באמת אני, לכן – זהו שיר חיי" מספר אלחי.

אלחי, בחור ישיבה הוא יוצר, כותב ומלחין מוסיקה יהודית ישראלית, העוסק בין השאר בחינוך. באלבום הבכורה "מאירים נשמות" אלחי משלב בלדות נוגעות לצד שירים קצביים, וכולל שירים וניגונים שכתב והלחין בעצמו עם טקסטים שנשענים על מקורות יהודיים ועל אמונת האדם בעצמו ובכוחותיו. האלבום עתיד לצאת בתקופת חגי ישראל עם מופע השקה.

השארת תגובה