מי חילל את קבר עורך העיתון?

רבבת ילדים ביד אליהו, חילול מצבתו של עורך העיתון, הרבי מויז'ניץ מאחר את שובו ארצה, הרבי מצאנז יקבל רק גברים והחשש של יהודי לוס אנג'לס מאיסור חבישת שטריימל

מהרז"ל מסאטמר
מהרז"ל מסאטמר

• למעלה מ-12,000 ילדים השתתפו ביום שלישי בכינוס ענק בראשותו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שהתקיים בהיכל מנורה (יד אליהו) בתל אביב. במרכזו נערך סיום מסכת זרעים. הכינוס נערך לרגל סיום לימוד משניות על ידי אלפי הילדים לזכרה של הרבנית חנה שטיינמן ע"ה, בתו של מרן שר התורה וכלתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצ"ל. התחנות בבני ברק וב-20 ערים ברחבי הארץ התמלאו בילדים כבר כשלוש שעות לפני פתיחת השערים.

במרכז הכינוס נשמעו דברי חיזוק מפי בעלה הגאון רבי שרגא שטיינמן, ראש ישיבות ישיבות אורחות תורה, וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי יצחק זילברשטיין, רבה של שכונת רמת אלחנן. מנחה המעמד הגר"ש מילר הודה לממלא מקום ראש עיריית בני ברק הרב אברהם רובינשטיין בשם אלפי הלומדים על הסיוע במהלך השנה לארגון 'זכרון חנה' בכלל ובכינוס בפרט. הילדים קיבלו את מרן שר התורה בשירה וזמרה לכבודה של תורה.

• חילול מצבות בסאטמאר: האדמו"ר מהרז"ל מסטמר עלה השבוע להשתטח על קברו של דודו בעל ה"ויואל משה" מסאטמר זצ"ל, בקריית יואל מונרו, לרגל יום היארצייט . יחד עם האדמו"ר עלו להתפלל חסידים רבים ורק לאחר שעזבו את בית העלמין התברר כי מצבתו של הרב שמואל וידר זצ"ל, העורך של העיתון "דער בלאט", נשברה ונפלה על הארץ. היו שטענו כי המצבה לא נפלה במקרה.

• נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר נפגש עם הגאון הצדיק רבי שמעון גלאי בכדי לבחון ולדון במספר עניינים הלכתיים העומדים על הפרק שיסייעו לזוגות רבות מעוכבי ילדים. במהלך פגישתם סקר נשיא הארגון את הפעילות הענפה בארגון המסתעפת למגוון תחומים, ביניהם הענקת תמיכה ויעוץ וסיוע בכל הדרוש. "חשוב לנו להסביר לכל זוג שנאלץ להתמודד עם המציאות הזו: אתם לא לבד. הדלת שלנו פתוחה לפונים, בכל עת, כדי שנוכל להביא בשורות טובות לרבבות בתים בעם ישראל", אמר הרב שלזינגר, והוסיף: "עד כה נעזרו על ידי הארגון, למעלה מחמישים אלף זוגות, מכל העדות והחוגים. הנהלת הארגון עורכת מידי שבוע קבלות קהל בכל רחבי ישראל – בהם הגיעו עשרות זוגות ליעוץ והכוונה, במהלכה הזוגות מקבלים את הכוונה והייעוץ המלא של הטיפול הטוב ביותר עבורם, וזאת ללא גביית תשלום כלל. כאשר, לאחר מכן, הנהלת הארגון ממשיכה את הליווי הצמוד לבני הזוג עד שזוכים לזרע של קיימא".

הגאון רבי שמעון גלאי הביע התפעלות רבה מההיקף העשייה הברוכה: "ארגון 'פרי חיים' בנשיאות הרב משה שלזינגר עושה גדולות ומסייע בעצה ובתבונה, ומביא אור ושמחה לבתים רבים, ואלו זכויות גדולות לקראת הימים הנוראים הבעל"ט".

נשיא ארגון 'פרי חיים' הרב משה שלזינגר הודה לגאון רבי שמעון גלאי על הביקור המיוחד ועל כך שהקדיש זמן רב לדון במספר עניינים הלכתיים העומדים על הפרק שיסייעו לזוגות מעוכבי ילדים, ואיחל שיזכה לאריכות ימים ובריאות אינה, וסייעתא דשמייא רבה להביא לעם שבשדות ולבני התורה את דבר התורה והלכה.

• בהודעה שפרסמו ביום רביעי גבאיו של האדמו"ר מויז'ניץ נאמר כי הרבי ישהה בשבוע הבא בארה"ב לצורך המשך טיפול רפואי וישוב לארץ ישראל רק בי"ב אלול. בהודעה נכתב "הודעה חשובה, בהודאה על הצלחת הטיפול הרפואי שעבר מרן האדמו"ר שליט"א, הננו להודיע בזה על שינוי במועד שובו לארה"ק, מרן האדמו"ר שליט"א ישהה בארה"ב במהלך השבוע הבא להשלמת ההליך הרפואי ולהמשך מנוחה בימים שלאחר מכן, וישוב לארה"ק ביום חמישי פרשת תצא י"ב אלול, סדרי קבלת קהל לקראת ימי הרחמים והסליחות יערכו מיום ראשון פרשת תבוא ט"ו באלול בהתאם לסדר שפורסם. בשבועות אלו ניתן ליצור קשר דרך המשב"ק הר"ר יהושע קרויזר בטלפון. וכן חתנים ביום חופתם יוכלו להתברך על ידי אד"ש בתיאום עם הנ"ל".

• האדמו"ר מצאנז, המגיע בחודש אלול לקהילות החסידות ברחבי הארץ מהצפון ועד הדרום, יקבל לראשונה רק את הגברים ולא את הנשים ובני המשפחה הקטנים – בגלל העומס. במודעה שפורסמה בחסידות ובה פירוט כל הערים בהן יקבל הרבי קהל מטעם לשכת האדמו"ר  נכתב "לתשומת לב, עקב ריבוי הקהל בלעה"ר ייכנסו לקודש פנימה באלה הימים רק הגברים, וכבר אמרו חז"ל במסכת ברכות י"ז,א: "נשים במאי זכיין? באקרויי בנייהו לבי כנישתא ובאתנויי גברייהו לבי רבנן ונטרין לגברייהו עד דאתו מבי רבנן".

• היהודים חוששים: מועצת העיר לוס אנג'לס בארה"ב, שוקלת לאסור מכירת מוצרי פרווה. כך לפי הפרסום השבוע ב"פוקס ניוז", לפיו באוגוסט נפגשו ארגוני 'צער בעלי חיים' עם הפעילים הפוליטיים הידועים פול קוארצ לדיון בהחלטה. בכך אם תתקבל ההכרעה תצטרף לוס אנג'לס להוליווד וסן-פרנסיסקו, שכבר אסרו על מכירת בגדי פרווה. לוס אנג'לס היא העיר השנייה בגודלה אחרי ניו יורק. הציבור החסידי בלוס אנג'לס חושש מן ההחלטה הצפויה שתהווה בעיה חמורה לחובשי השטריימלים בשבתות ובחגי ישראל.

השארת תגובה