8 שנים לאסון: מכון קריאה

בציון 8 שנים לתאונת הרכבת המחרידה: קביעת מזוזה וחנוכת הבית לסניף החדש והמפואר של מכון הקריאה ברנשטיין יד אריה

אסון הרכבת
אסון הרכבת

לפני שמונה שנים ביום כ"ה אב רעדה הארץ. עולם היהדות הלך אבל אחרי משפחה שלמה שחייה נגדעה באחת ובתאונה מחרידה וכואבת.

הכאב עדיין צורב, החיים נעצרו כביכול אצל משפחת ר' אריה ברנשטיין ז"ל ובני ביתו. אך בכל שנה ביום היארצייט נאספים בני המשפחה הקרובים, אנשי ציבור ואוהדים ועוזרים לייצר חיות וחיים לאלה הסובלים מלקויות למידה וקשיי קריאה.

מכון הקריאה ברנשטיין יד אריה – המפעל הכביר בהנהלתו של הרב אפרים שבדרון גיסו של ר' אריה ברנשטיין ז"ל מביא את הבשורה לאלפי הילדים, הנערים והמתבגרים המתקשים וסובלים סבל בל יתואר בלימוד קריאה, אינם יודעים להתפלל מתוך הסידור ולא לומר פרק תהילים כהלכתו.

בשנה זו, ביום היארצייט חנכו במודיעין עילית את הסניף החדש והמפואר של מכון הקריאה ברנשטיין יד אריה, אחרי שהמקום הקודם צר מהכיל ולא הספיק לתת מענה לכמות הפונים אליו ללמוד את הקריאה.

בחנוכת הבית השתתפו אוהדי המכון ואישי ציבור המכבדים ומוקירים את הפעילות הקדושה של הצלת רבים, ראש העיר הרב יעקב גוטרמן שליט"א, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הרב טוביה פריינד, ואישי ציבור.

ראש העיר דיבר בשבח המכון ובייחודיותו בהצלחת הקניית הקריאה לאלה המתקשים בקריאה בשיטה מיוחדת ומעניינת. הרב גוטרמן עמד על שיתוף הפעולה הפורה והמבורך של כלל תלמודי התורה ובתי החינוך עם המכון ויצא בקריאה נרגשת למפקחי הקריאה ומנהלי תלמודי התורה לזהות בעיות קריאה אצל ילדים ומבוגרים ולשלוח אותם למקום הנכון "יד אריה" שבו יוכלו ללמוד קריאה, לשפר את איכות חייהם מתוך בטחון עצמי ושינוי התדמית האישית. להתחבר לקריאה וללימוד התורה, ובכך לחסוך מהם סבל מיותר וכאב רב.

כזכור, הרב גוטרמן מלווה את המכון כבר כמה שנים ונוכח בעצמו בתועלת הרבה ובהצלחה הכבירה של המכון המלמד קריאה באמת למתקשים בקריאה בכל גיל ובכל רמת קושי.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הרב טוביה פריינד הצליח בטוב טעם להסביר על החשיבות הרבה שהמכון פועל רבות ונצורות בהצלת המתקשים, ומוציא אותם מהמיצר למרחב ומאפילה לאור גדול.

הרב אפרים שבדרון אשר מנהל את המפעל הכביר הזה בכמה סניפים: מודיעין עילית, ביתר ובית שמש מספר על הקשיים של המשפחות אשר מתמודדים עם ילד שאינו הולך בתלם עם כולם. ובשעה שכל התלמידים יושבים ושוקדים על תלמודם, הוא מתייסר ביסורי דממה, עוברים סבל בל יתואר בכל עת ובכל שעה, ואין זה פלא שרוב הנושרים והנפלטים ממערכת החינוך הם אלו אשר סובלים מלקויות למידה ובעיות קריאה.

הרב שבדרון הרבה לדבר ולהרחיב בנדון שאין זה סוד שהבסיס של כל יהודי הוא לימוד התורה, סידור התפילה וספר התהילים. סיפורי צדיקים ולימוד מוסר, כל זה נבנה מאותיות הק' אשר נשזרים למילים שבאמצעותם מתחברים להוויות דאביי ורבא, התרפקות על מזמורי תהילים של דוד המלך עליו השלום ועוד כהנה וכהנה.

הבעיה הכלכלית גם היא מעיקה על הורים רבים ומשום כך הם דוחקים ומדחיקים את הטיפול בבעיה קשה זו ולכן עובדים מנהלי המכון לאפשר הוזלה משמעותית של הלימוד במכון באפשרות לקבלת החזרים שונים וכדו'.

האחריות מוטלת על ההורים להתעורר ובמקום שיש צורך לטפל בבעיות הקריאה ולקויות הלמידה לא להסס ולא להדחיק, אלא לפנות מיד לטיפול מתאים ולחסוך סבל מיותר אשר עלולים להחמיר חלילה ולגרום לנזקים אדירים ל"ע.

יהי זכרו של ר' אריה ברנשטיין ז"ל ובני משפחתו ברוכים וזכות הרבצת האפשרות ללימוד התורה תעמוד להם למליץ ולנחת רוח ויקוצו וירננו ישני עפר בביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן

השארת תגובה