⁤󠀳󠀵󠀵󠀶󠀰󠀰󠀹󠀴󠀹󠀳⁢󠀹󠀷󠀲󠀵󠀲󠀷󠀱󠀱󠀴󠀹󠀲󠀶⁣⁣⁣החרדים חוששים: נצביע לסרי, נקבל כצנלסון

יחיאל לסרי
יחיאל לסרי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המועמד האנטי דתי סניה כצנלסון ואלי לחמני כבר סיכמו על סקר משותף שיקבע מי יעמוד בראש מול לסרי, כעת מחכים שם לגלבר והחרדים חוששים | בשבוע שעבר נפגש לסרי עם אנשי הוועדה הגוראית ונציגי בעלזא וויז'ניץ במועצת העיר שהציגו את דרישותיהם בענייני הדת

לאחר הרבה חודשים של דיבורים ושמועות על אפשרות לאיחוד בין מועמדי האופוזיציה באשדוד מול ראש העיר המכהן יחיאל לסרי, השבוע זה מתחיל לקרות בשטח.
סניה כצנלסון, המועמד הרוסי שחתום על קמפיין אנטי דתי, וד"ר אלי לחמני, שאף הוא מרבה להסית נגד החרדים, סיכמו ביניהם השבוע בצורה סופית על עריכת סקר משותף, יתכן יותר מאחד, שיקבע למי יש את הסיכויים הטובים ביותר לנצח את ד"ר יחיאל לסרי. כצנלסון, שאישר את הדברים ל'כאן דרום', אמר: "המועמד החזק יותר ינצח בסקר והשני יתמוך בו לראשות. בלי אגו ובלי מכשולים בדרך".

כעת מחכים באופוזיציה לגלבר, שכבר הודיעה ביום השקת קמפיין הבחירות של לסרי כי "תפעל להוביל את המועמדים האחרים להחלטה שרק אחד מתמודד נגד לסרי, רק אחד שיביס אותו".

הביטחון של האופוזיציה האשדודית כי ינצחו נסמך על תוצאות שני סקרים שפורסמו בעיר מטעם מכון 'מאגר מוחות', של מטה גלבר ושל מטה כצנלסון, שהוכיחו חד משמעית כי בקרב ראש בראש לסרי מובס בפער של 60-70% לטובת המועמד הנגדי.

יצוין, כי דיווחים באשדוד טוענים על סקר אחד לפחות, ויתכן שאף יותר, שנערך לפני מספר חודשים על ידי ד"ר מינה צמח להזמנת מטה לסרי. אלא שלעת עתה הסקר לא יצא לפרסום לציבור הרחב ובאופוזיציה טוענים, כמובן, כי מניעת פרסומו נובעת מהתוצאות שמוכיחות כי לסרי לא מסוגל לנצח בקרב ראש בראש.

כך או כך, מהלך האיחוד האופוזיציוני עשוי לשנות את כללי המשחק באשדוד ולהשליך גם על התמיכה החרדית. ש"ס, כידוע, כבר סיכמה על תמיכה בלסרי, אך אגודת ישראל, שעדיין יושבת על הגדר, חוששת כי לאור האיחוד המסתמן בין מועמדי האופוזיציה, גם אם הם יצטרפו לש"ס ויתמכו בלסרי מי שיגזור את פירות הניצחון יהיה דווקא סניה כצנלסון, שיגבר על גלבר אם זו לא תזכה לתמיכה חרדית.

גורם חרדי בכיר באשדוד אומר כי "כצנלסון זוהה יותר מכל עם המחאה החילונית נגד השבת והוא ידוע כמתנגד כמעט סדרתי לכל דבר שריח חרדי נודף ממנו, לא היה לנו שיקול לבחור בו וההתלבטות הייתה בין לסרי לגלבר. לאור המהלך של האיחוד אנחנו צריכים לוודא שהמועמד בו נתמוך יהיה מסוגל קודם כל להביא את הניצחון, אנחנו לא מתכוונים להמר בבחירות האלו".

ובינתיים, בשבוע שעבר נפגשו אנשי הוועדה הגוראית, יחד עם אפרים וובר ויעקב טסלר, נציגי בעלזא וויז'ניץ במועצת העיר, עם ראש העיר המכהן יחיאל לסרי, לדיון אפשרי לקראת תמיכה בו לראשות העיר. בפגישה הועלו הדרישות החרדיות בענייני הדת, בעיקר בתחום שמירת השבת במרחב הציבורי והעירוני.

בוועדה הגוראית החדשה שהוסמכה לטפל בכל ענייני גור באשדוד, לרבות התמיכה לראשות העיר, חברים הרב אברהם בנימין זילברברג מקורבו של כ"ק האדמו"ר מגור, הרב שמעון פייבוש מו"צ בעיר, והרב אברהם מרדכי אולבסקי לשעבר מנהל בית הספר לבנות של גור ברובע ח' בעיר.

השארת תגובה