ח"כ רוברט טיבייב הצהיר אמונים במליאת הכנסת

ח"כ רוברט טיבייב , צילום: דוברות הכנסת – נעם ריבקין פנט
ח"כ רוברט טיבייב , צילום: דוברות הכנסת – נעם ריבקין פנט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ רוברט טיבייב הצהיר אמונים במליאת הכנסת ויכהן כח"כ מטעם סיעת המחנה הציוני, לאחר פרישתו של ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, שהתמנה ליו"ר הסוכנות.

לאחר הצהרת האמונים, ח"כ טיבייב נשא דברים והתייחס לחוק הלאום: "בני העדה הדרוזית מרגישים נבגדים, ובצדק. הם מספיק טובים בשביל למות למען המולדת, אבל לא מספיק ראויים לדעת הממשלה כדי להרגיש בבית. בתוך כל בליל הוויכוחים,  הממשלה שכחה פלח אוכלוסיה שלם. את הברית ההיסטורית שלנו, בין יהודי הארץ הזאת לבין בני העדה הדרוזית. כאשר שירתי בצבא האדום – היה שם בליל אנשים יוצאי עדות שונות. בשעה שהחיבור העמיק נהגנו לחתוך את עצמנו בכף היד, וללחוץ יד. הדם שלי נמהל בדם של חברי. מכאן הגיע הביטוי של "ברית דמים. זו הברית בין היהודים בארץ הזאת לדרוזים. אלו שנאמנותם היא שמם השני; אלו שנמצאים ביחידות המובחרות שלנו בגאווה רבה; אלו שביטחון מדינתנו נשען עליהם, לא פחות מכל חייל או איש ביטחון יהודי אחר. ברית הדמים הזו, נמצאת גם בבתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ. בני העדה כיום מרגישים נבגדים, ובצדק. הם מספיק טובים בשביל למות למען המולדת, אבל לא מספיק ראויים לדעת הממשלה כדי להרגיש בבית.  חבריי הדרוזים – אתם לא לבד. איכשהו מוטיב השכחה הגיע גם ליחס של הממשלה אל תושבי עוטף עזה. אותם תושבים שנאלצים להתמודד עם הסלמה בטחונית שנה כן, שנה לא"

כמו כן אמר ח"כ אליטוב: "סכנה קיומית לא נובעת רק מאיום חיצוני אלא גם מהתערערות של סולידריות פנימית. הנושאים החברתיים חשובים לא פחות מהנושאים הביטחוניים. אני מתכוון להתמקד בהם בפעילותי בכנסת, לצורך זה נבחרתי ועל זה אלחם."

השארת תגובה