פרסום ראשון: פרש מש"ס ומתמודד עצמאית

יו"ר ש"ס המתמודד לראשות העיר אור יהודה, מקים מפלגה עצמאית. את מקומו בראש התנועה יתפוס עוזרו הצעיר ציון גזלה • מפלגה דתית חדשה מעוררת סערה: "ליאת שוחט נמצאת בחרדה מש"ס"

עוזי אהרון אצל הרב שלום כהן (1)
עוזי אהרון אצל הרב שלום כהן (1)

יו"ר ש"ס עוזי אהרן המתמודד על ראשות העיר, מקים סיעה עצמאית אליה הוא מצרף אנשי ציבור חילוניים ובאמצעותה ינסה למתג עצמו כנציג כל התושבים. תנועת האם שלו, ש"ס, תתמודד בנפרד ומי שיעמוד בראשה הוא ציון גזלה, צעיר נמרץ שכיהן כעוזרו של עוזי אהרן.

כפי שנחשף ב'קו עיתונות', יו"ר ש"ס החליט באחרונה להתמודד על הראשות מול ראש העיר המכהנת ליאת שוחט. "בכדי להיות ראש עיר בעיר חילונית, אני חייב להיות ממלכתי ולהביא משהו חדש", מסביר עוזי אהרן את הצורך בהקמת מפלגה נפרדת. "אף פעם לא הייתי סקטוריאלי, תמיד הייתי איש של כולם, אבל צריך גם להביא רשימה מגוונת וחדשה".

ממידע שהגיע ל'שטח מוניציפאלי' עולה כי בין השמות המבטיחים שצפויים להיכנס לרשימה החדשה ניתן למצוא את ד"ר ניסים ארביב, מנתח בכיר. בנוסף, מספר מפלגות ארציות צפויות להכריז על תמיכה באהרן.

בעקבות הריצה העצמאית של אהרן, תרוץ סיעת ש"ס בנפרד ואת מושכות התנועה יקבל ציון גזלה, רק בן 25 וכבר אחד מהכוחות הבולטים בשטח התנועה. הוא היה עוזרו של אהרן והפך לכתובת מרכזית לפניות ציבור, טיפול בביורוקרטיה מול משרדי ממשלה וסיוע לחיילים. עד לנישואיו באחרונה, התנדב מדי לילה בבית חולים במרכז הארץ במשמרות מלאות מהשעה 23:00 ועד 7:00 בבוקר. כעת, 'צמצם' את ההתנדבות לשלשה לילות בשבוע.

ובתוך כך, השבוע יצאה לדרך מפלגה חדשה בשם 'מאמינים באור יהודה', המורכבת מאנשי חב"ד, וחלקים מהקהילה הבוכרית והגיאורגית. בראשות הרשימה עומדים אברהם בורוכוב, בעבר סגן ראש העיר, שבבחירות האחרונות לא עבר את אחוז החסימה, ושאול סאלם, חבר מועצה לשעבר.

הערכה הרווחת בעיר היא כי מי שעומדת מאחורי הרשימה החדשה היא ראש העיר ליאת שוחט, כחלק מניסיון 'לפרק' את תנועת ש"ס ואת המתמודד מולה עוזי אהרן ולהביא לזליגת קולות דתיים למפלגה שתהיה נוחה  ולויאלית כלפיה.

יו"ר ש"ס הנוכחי והמתמודד עוזי אהרן מגיב לדברים בחריפות ואומר: "ליאת שוחט נמצאת בחרדה, תנועת ש"ס מדירה שינה מעיניה והיא לא בוחלת בשום אמצעי כדי לצמצם את הכוח שלי ושל ש"ס. היא מריצה מפלגות שלא יגיעו לרבע מנדט רק בכדי לגרוע כמה קולות מאיתנו. ואני אומר: את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק".

יו"ר ש"ס החדש ציון גזלה אומר: "זה הכי לא מאיים עלינו, הציבור יודע מי עזר לאורך שנים, הציבור מכיר את הפעילות הענפה שעשינו למגזר הדתי והציבור גם יגיד את דברו בקלפי. אני מאחל הצלחה לכל המתמודדים".

מטעמה של ליאת שוחט נמסר בתגובה: "נראה שאנשי ש״ס בעיר נבהלו מאוד מהקמת הרשימה החדשה והם מחפשים להשמיץ אותה, כאילו מדובר ברשימה שראש העיר עומדת אחריה. יובהר באופן ברור – ליאת שוחט לא עוסקת בהקמת רשימות אחרות והקמפיין שלה עוסק בשיכנוע הציבור לבחור בה וברשימתה ולא ברשימות אחרות. לעומת זאת, היחיד שמריץ שתי רשימות בעיר הוא יו״ר שס באור יהודה, עוזי אהרון, אשר מריץ גם את רשימת שס וגם רשימה עצמאית, שהוא עומד בראשה. זאת כדי להטעות את הציבור כאילו הוא לא מועמד שס. הדבר לא ברור לנו, כיוון שאנו מכבדים את תנועת שס ולא מבינים מדוע יו״ר שס בעיר מסתיר את תנועתו".

השארת תגובה