פרסום ראשון: פריצת דרך במו"מ בבית שמש

סוף סוף, הושגו הבנות שקטות בין 'דגל התורה' למשה אבוטבול • ה'דיל': 'דגל' תקבל חלקים מתיק החינוך ובתמורה תוותר על תיק המתנ"סים לטובת 'אגודת ישראל'

אבוטבול-ומונטג-
אבוטבול-ומונטג-

אחרי אינספור עליות ומורדות, התחממות והקפאה, ספינים וכותרות, בימים האחרונים הושגו הבנות שקטות בין צמרת 'דגל התורה' בבית שמש לבין ראש העיר משה אבוטבול. במרכז ההבנות – שבשלב זה אמורות היו להישאר בחשאי – עומדת חלוקת התיקים העתידית, שם רושמת לעצמה 'דגל התורה' הישגים נאים.

ממידע שהגיע ל'שטח מוניציפאלי' עולה כי על פי הסיכומים בין הצדדים, 'דגל התורה' תקבל תמורת תמיכתה בראש העיר משה אבוטבול שליטה מלאה במועצה הדתית, שכיום נמצאת בשליטת אנשי ש"ס. סלע מחלוקת עיקרי בין הצדדים היה בדרישת 'דגל התורה' את תיק החינוך – שכיום מוחזק על ידי ישעיהו ארנרייך מהסיעה המרכזית – וכעת, נמצאה נוסחת הפשרה.

על פי המתווה, תיק החינוך יפוצל לשתיים, חלקו יוותר בידי הסיעה המרכזית וחלקים משמעותיים ממנו יינתנו ל'דגל התורה'. בתמורה לנישולה ממלוא תיק החינוך – ובנקודה הזאת הגיעה פריצת הדרך – תקבל 'אגודת ישראל' את תיק המתנ"סים, תיק שכיום מוחזק על ידי סגן ראש העיר מ'דגל', שמוליק גרינברג, שעשה בו חיל והפך אותו לעתיר השפעה ותקציבים.

ב'דגל התורה' מייחסים לא מעט חשיבות לשליטה במועצה הדתית, מאחר ולדבריהם הוא המשפיע ביותר על חיי הדת בעיר ובאמתחתם לא מעט ביקורת על הניהול הנוכחי. בנוסף, משרת יו"ר המועצה הדתית הינה נושאת שכר נאה ועל פי הערכה, מי שעשוי לזכות בתפקיד הוא חבר המועצה והכוח המקומי העולה, ישראל סילברסטיין.

ההבנות שהושגו אמורות לשים קץ לסאגת הבחירות בבית שמש ולהביא חזית חרדית אחידה בבחירות הקרובות. 'דגל התורה' תוכל להציג את התמורה שקיבלה כהישג נכבד, 'אגודת ישראל' תוכל להציג פני וותרנים ורודפי שלום, ואבוטבול? ייהנה כל הדרך לקדנציה שלישית.

יצוין כי ההבנות הושגו בין צמרת 'דגל התורה' המקומית בתיאום עם קודקודי הסיעה, אך ההסכם הסופי ימתין עד להתבהרות העניינים בזירה הארצית וכל עוד 'דגל התורה' לא הכריעה על צעדיה באלעד, ירושלים ויתר הערים החרדיות, לא תוכל היא לצאת בפומבי עם ההסכם בבית שמש.

השארת תגובה