ב'מחנה יהודה' חוגגים: החניון התת קרקעי נפסל

התכנית להקמת חניון תת קרקעי בשוק הירושלמי, נתקלה בהתנגדות חריפה של תושבים וסוחרים, שרשמו השבוע הישג – נגד כל הסיכויים • מוביל המאבק: "הוכחנו שאפשר לנצח את המערכת בזכות הציבור"

טיולי Free Tour- שוק מחנה יהודה | צילום: יוחאי כורם
טיולי Free Tour- שוק מחנה יהודה | צילום: יוחאי כורם

וועדת ערר מחוזית החליטה לפסול את התכנית השנויה במחלוקת להקמת חניון תת קרקעי בלב שוק מחנה יהודה ופורטל למשאיות ברחוב האשכול, ולאמץ את עמדת המתנגדים הרבים – ביניהם תושבים, סוחרים, מינהל לב העיר והתנועה לאיכות השלטון, שטענו כי הפרויקט ישפיע על הציר ברחוב אגריפס ויוביל להחרפה של עומסי התנועה ולפגיעה בכל מרחב שוק מחנה יהודה.

יו"ר וועדת ערר מחוזית, עו"ד וינשל ציין בהחלטתו כי "אנו מקבלים את העררים ומבטלים את החלטת הוועדה המקומית לאשר את חלופה ב' (הקמת חניון עיני), נוכח הכשלים שנפלו, העדר ההיגיון התכנוני שבאישור בקשה שאינה נותנת מענה לצורך העיקרי בפרויקט והקשיים התחבורתיים העולים מחוות דעת המומחית מטעם וועדת הערר". וינשל בהחלטתו פוסל גם את פורטל מנהרת המשאיות.

יו"ר מינהל קהילתי לב העיר, ד"ר אופיר לנג, שהוביל את התנגדות התושבים והסוחרים לתכנית, מסר: "הוכחנו שאפשר לנצח את המערכת בזכות הציבור שהתגייס למאבק. לאורך כל התהליך, ארגונים אזרחיים שונים, אנשי מקצוע ונציגי ציבור מכל הקשת הפוליטית היו שותפים לעמדה שלנו כי מדובר בתכנית בלתי ראויה בעליל שתיצור השלכות שליליות על כל המרחב ותגרום לבזבוז מיותר של כספי ציבור.

"למרות ניסיונותיה של העירייה לנקוט בהליך מזורז ולהסתיר את המידע המלא מעיני הציבור, ועדת ערר אימצה כאמור את בקשתנו במלואה ופסלה את התכנית על הסף. אנו תקווה כי עיריית ירושלים תפנה כעת את משאביה לקידום פתרונות וטיפול בבעיות הקריטיות במרחב שוק מחנה יהודה היקר לכל תושבי ירושלים".

בעירייה הגיבו להחלטה: "עיריית ירושלים באמצעות חברת עדן, הציגה את תכנית חניון עיני במטרה לשפר את עומסי התנועה בשוק ולהנגיש אותו בצורה טובה יותר, וכן לשפר את פינוי האשפה בשוק באמצעות מערכת מתקדמת לפינוי אשפה. גם וועדות שונות אשר בחנו את התכנית בשלביה השונים אישרו את הצורך והנחיצות בחניון מעין זה לרווחת הסוחרים והקונים בשוק. גם הועדה המקומית ובאופן מיוחד ועדת הערר אישרו את הצורך והנחיצות וזאת בניגוד גמור לעמדת המתנגדים. אנו לומדים את החלטת ועדת הערר ושוקלים את החלופות השונות להמשך קידום התכנית".

השארת תגובה