אהוב הממלכה: הגאון הרב אהרון מונסונגו זצ"ל

בגיל 90 הלך לעולמו רבה הראשי של מרוקו, הגאון רבי אהרון מונסונגו זצ"ל • בנו הרב יוסף מונסונגו בשיחה עם 'קו עיתונות': "אבא השקיע את כולו למען הנוער"

Screenshot_20180808-074407_WhatsApp
Screenshot_20180808-074407_WhatsApp

בגיל 90 הלך לעולמו הרב אהרן מונסונגו, שכיהן כרבה הראשי האחרון של מרוקו.

בבית החולים שערי צדק שבירושלים נפטר אתמול (שלישי) הרב הגאון רבי אהרון מונסונגו (91) זצוק"ל, רבה של מרוקו משנת תשנ"ד ועד לפטירת רעייתו לפני כשבע שנים. אז עלה ארצה והתגורר במודיעין עילית ובשכונת בית בית וגן בירושלים, אצל בניו שיבדלחט"א הרב יוסף מונסונגו והרב ידידיה מונסונגו. בחג הפסח האחרון פונה מבית בנו לבית החולים, לאחר שעבר אירוע מוחי בזמן ששהה בבית נכדו בירושלים.

ביום שני התדרדר מצבו, והוא פונה לבית החולים 'שערי צדק' שם נמצא כי הוא סובל מחיידק בקיבה, יממה לאחר מכן נאלצו הרופאים לקבוע את מותו כאשר לצידו שני בניו וכמה מחתניו.

הגר"א זצ"ל שימש כראב"ד במרוקו, בין תלמידיו ניתן למנות את רבה של ירושלים הראשל"צ רבי שלמה משה עמאר שספד לו מרות בהלווייתו בירושלים.

בשיחה עם בנו הרב יוסף מונסונגו הוא אומר ל'קו עיתונות': "אבא השקיע את כל כולו למען חינוך ילדי ישראל מול אנשי 'עליית הנוער'. היה מקורב מאוד אל הגאון רבי רפאל ברוך טולידנו זצ"ל, שהיה להם הרבה מן המשותף בדאגה לדור הבא".

כרבה הראשי של הממלכה היו לרבי אהרון יחסים קרובים עם ארמון המלוכה. "מלך מרוקו אהב אותו מאוד, לא הסכים שימונה רב ראשי תחתיו, ובכל האירועים הרשמיים גם בשבע שנים האחרונות כאשר היה בישראל, השאירו כיסא ריק לכבוד אבא לאות כבוד והערכה. המלך גם שאל עליו בכל פעם כאשר ראה את מקומו ריק", מספר הבן.

השאיר אחריו תשעה בנים ובנות: חתנו רבי יהודה אדרעי בצרפת, בנו רבי שמואל מונסונגו בפריז, בנו רבי יוסף מונסונגו מראשי ישיבת 'דרכי חיים' המתגורר בשכונת 'בית וגן', חתנו הרב ניסים זרביב, חתנו הרב שלום מסיקה מפריז, חתנו הרב מסעוד דרעי, חתנו הרב משה זרביב, חתנו הרב ראובן אמויאל ר"מ בישיבת 'אוצר התורה' ובנו רבי ידידיה מונסונגו מקריית ספר.

השיחה המלאה עם בנו תפורסם במוסף שבת של 'כל ישראל'

השארת תגובה