האיש שעושה 'בית ספר' לשוטרי תל אביב

תושב תל אביב מודאג: מתחת לחלון ביתו מתנהלת 'תחנה' בה נמכרים סמים קשים לכל חפץ • כשפניות לעיריה ולמשטרה לא הועילו הוא מצא דרך להיאבק גם בהם

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תושב תל אביב כעס כשגילה מול ביתו תחנה לממכר סמים קשים, הוא פנה לגורמי אכיפת החוק, העירייה ומשטרת ישראל.

משבוששה הישועה מלהגיע, החליט האזרח לשתף את תושבי ישראל תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים פשוטים בכל המתרחש. הוא החל לשדר מדי יום במשך שעות ארוכות את המתרחש 'וכל העם רואים'.

גם זה לא ממש הועיל, גם לא כשהדברים דלפו לתקשורת ושודרו במהדורת 'חדשות 10' בערוץ 14.

היו אמנם נסיונות טיוח כאלו ואחרות, שוטרים ועובדי עירייה הגיעו ופינו את המוכרים ואטמו את המתחם. אלא שהדברים הועילו לשעות ספורות ומיד לאחר מכן שבה הפעילות כבראשונה.

העובדה שהשוטרים ביחידת 'הדובר', תחת פיקודה של מירב לפידות דוברת משטרת ישראל, מספרים בכל בוקר על 'תפיסה' של עוד כמה קילוגרמים של מריחואנה או צמחים אסורים אחרים. לא מעידה כפי הנראה על מאבק עיקש של משטרת ישראל בנגע הסמים.

גם באיזור הזה בתל אביב, פירסמו יחידת הדובר לאחרונה כמה פעמים על 'מבצעים' גדולים במהלכם נעצרו עשרות סוחרים בחומרים מסוכנים.

השידור החי לא התריע, גם לא השידור במהדורת החדשות. האזרח ממשיך לשדר ב'חי' כל יום למשך שעות ארוכות דרך הרשת החברתית של פייסבוק בדף שהקים במיוחד לצורך הפעילות.

קצין משטרה לשעבר, אפרים ארליך ששימש ראש מפלג סמים במשטרת ישראל. גם הוא תושב האיזור, תיעד לאחרונה את המתחם וה'צרכנים', בכדי להוכיח כי המשטרה לא עושה די למיגור התופעה.

תושבי האיזור מביעים תקווה כי הבחירות המונציפליות שבדרך יהוו מניע לראשי העיר וקברניטיה לפעול להסרת הנגע מפתח ביתם.

במשטרת ישראל הגיבו לדברים: "מדובר במבנה נטוש בבעלות עיריית תל אביב שבו מתבצעת לעיתים תכופות פעילות בשיתוף העירייה, כגון ריתוך ואיטום הכניסה למבנה. משטרת ישראל פועלת כל העת נגד נגע הסמים בדגש על סוחרים, מגדלים ומפיצי הסם. אכיפה משטרתית לבדה לא תוכל לפתור לחלוטין בעיות אלו ללא נקיטת צעדים משלימים וחשובים בנושא הבינוי".

בעיריית תל אביב הגיבו: "אכיפת עבירות סחר בסמים הינה באחריות משטרת ישראל. עם זאת העירייה פועלת ללא לאות לשינוי המצב המטריד באזור המדובר. המבנה נאטם ותוגברו הסיורים של הסיירת לביטחון עירוני באזור על מנת למנוע פעילויות שכאלה".

השארת תגובה