ביבשה, באוויר ובים: גלריית בין הזמנים

49,938 בחורי ישיבות מ-321 מוסדות כבשו השנה את אתרי הנופש בנגב והגליל במסגרת פרויקט "מסע בגליל לבני הישיבות" שעלותו מסתכמת בכ-6 מיליון שקלים • השר דרעי שייסד את הפרויקט לפני שלוש שנים שבר השנה שיא של משתתפים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יחליפו כוח: בין הזמנים עדיין בעיצומו אבל בלשכת שר הפנים אריה דרעי כבר מסכמים בסיפוק רב את הצלחת פרויקט "מסע בגליל בני הישיבות תשע"ח" שע"י משרד הנגב והגליל. בכל שנה המספרים גדלים כאשר יותר ויותר ישיבות מבקשות להיכלל בהטבה הגדולה של משרדו, המוציאה עשרות אלפי בני ישיבות לנופש איכותי בתקופת בין הזמנים באתרים בנגב והגליל.

ואכן, כל מי שמסתובב בימים אלו בצפון ובדרום רואה את אלפי בחורי ישיבות הגודשים בצהלה את האתרים והאטרקציות, אליהם הם מגיעים באוטובוסים חדישים. רובם המוחלט של בחורים אלו לא היה מגיע למקומות אלו אילולי הסיוע התקציבי של משרד הנגב והגליל, שפתח עבורם צוהר לנופש איכותי ברמה גבוהה וברוח ישיבתית.

והמספרים מדברים בעד עצמם. בשנה זו השתתפו מספר שיא של בני ישיבות בתכנית "מסע בגליל": 49,938 בחורים מ-321 מוסדות וישיבות מכל החוגים והחצרות. תקציב הפרויקט עומד על כ-6 מיליון שקלים. יצוין, כי השר דרעי הגדיל את תקציב משרדו הכולל, כך שפרויקט זה איננו בא על חשבון פרויקטים המתקיימים למגזרים אחרים.

פרויקט "מסע בגליל לבני הישיבות" נחנך לראשונה כאשר דרעי נכנס למשרדו כשר הנגב והגליל, וגילה כי מתקציב התכניות לעידוד הטיולים בנגב והגליל נהנים רק בתי ספר חילוניים וערבים. החרדים מודרים מהן לחלוטין. השר דרעי החליט לפתוח את השורות ולהכניס גם את בני הישיבות בתכנית זו, בתקופת בין הזמנים. ההיענות הייתה עצומה ומלהיבה. בשנה הראשונה נכללו בה כ-25 אלף בני ישיבות, בשנה השנייה כ-40 אלף, והשנה בס"ד התכנית מתקרבת ל-60 אלף בני ישיבות, שיזכו לקיים 'וקווי ה' יחליפו כח' בהידור רב וביד רחבה.

"זה מתחיל מיד אחרי חג השבועות", מספר ישראל אוזן יועץ השר דרעי האחראי על הפרויקט, "מבול של פניות זורם ללשכת השר מאינספור מנהלי ישיבות בבקשה כדי להיכלל בתכנית. השתדלנו לתת מענה לכולם כמעט בכל שעות היממה. הקמנו מערכת ממוחשבת ומתקדמת הכוללת שלל אטרקציות, הסעות, הרצאות ופעילויות ערכיות, וכל מנהל ישיבה שנרשם יכול לבחור את סוג הפעילות שהוא מעוניין ולזכות בתקציב. הקמנו מוקד מיוחד לסייע בפרוצדורה של רישום הטפסים".

במהלך כל התקופה פיקד יועץ השר ישראל אוזן על הצלחת התכנית שתכלול כמה שיותר ישיבות וכן על הצלחתה בשטח. בתכנית מבורכת זו נוטלים חלק שלומי אטיאס מנכ"ל הרשות לפיתוח הגליל, משה מור יוסף מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב ואביגדור אוחנה מנכ"ל יוזמת אורות שמפעילה את התכנית. ההשלכות של פעילות זו לא מסתיימת רק בתקופת בין הזמנים. מסתבר שבזכותה הציבור החרדי החל להיחשף ולהכיר את האזורים הללו ואף להתיישב בהם. רבים מהבחורים ש'גילו' את מרחבי הגליל המוריקים בקעמפים, חוזרים אליהם לאחר חתונתם ובחרו להתיישב בהם.

השארת תגובה