באשדוד ובימית – חרדים שווים פחות

החוף הקטן באשדוד צר מלהכיל את אלפי המתרחצים, אך בעירייה מתעקשים וטוענים כי הוא טוב יותר משאר החופים הנפרדים # ובפארק המים שפתח את שעריו למגזר החרדי, מתלוננים הנופשים על סיוט בלתי נגמר, עומס ואכזבה

חוף הים באשדוד
חוף הים באשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שוב מתעוררות בעיות לציבור החרדי באשדוד, הפעם מדובר בחוף הנפרד בעיר. החוף עצמו עמד בעבר במחלוקת לגבי כשירותו הרוחנית לציבור, ולאחרונה קיבל חותמת גם מגדולי המחמירים, אלא שאז החלה נהירת אלפי אנשים אל החוף ומכל קצוות הארץ עטו על המציאה.

הבעיה היא שרצועת החוף היא רצועה קטנה שאין ביכולתה להכיל כמות כזו של אנשים, והתמונות שהגיעו מהחוף, מלמדות על צפיפות נוראה, אלפי אנשים, אחד בתוך השני, בלי טיפת פרטיות שמגיעה לאדם שהולך לנפוש בחוף הים.

עם התמונות הגיעו גם תגובות מתושבי אשדוד עצמה, שלא רגילים למצב הזה: "ככה נראה החוף הנפרד באשדוד, עיר בעלת רצועת חוף ענקית, ואוכלוסייה חרדית ודתית, שמונה יותר משלושים אחוזים", מאשים אחד התושבים בראיון ל'כיכר השבת' השבוע, "ראש העיר פה עסוק כנראה יותר בקמפיין שלו מאשר לתת שירות לתושבים הדתיים והחרדים".

תושב אחר בעיר מוסיף: "אני מתבייש לבוא לחוף הזה ולהצטופף עם אלפי בני אדם, כדי לזכות ליהנות מקצת מים. יש כאן בעיר 10 חופים, ולנו החרדים והדתיים שמהווים שליש מהאוכלוסייה, לא מגיע לנו חוף נורמלי. ראש העיר יחיאל לסרי, הפקיע לנו לפני שמונה שנים, רצועה גדולה מהחוף לטובת הגולשים, הגיע הזמן שיחזירו לנו את הגזלה, ויתנו לאנשים קצת מקום לנשום, חרדים הם גם בני אדם".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "החוף הנפרד, מאז שהוקם במקומו הנוכחי מלפני מספר שנים ועד היום נשאר באותם המידות, נהפוך הוא, החוף מקבל שירות ברמה הכי גבוהה בארץ! בהשוואה לחופים נפרדים אחרים. אנו עומדים בקשר רציף עם כל החסידויות והציבור הרחב לצורך מתן שירותי חוף ברמה גבוהה, ובדגש על כל נושאי הצניעות".

"להלן מספר דוגמאות:

  1. הרחבת מתחם החניה החיצוני ומתן סידורי החניה להסדרה.
  2. בניית מתחם מלתחות חדש, לכמות של 45 מתרחצים בו זמנית.
  3. הרחבת המחיצה בים לשיפור ההפרדה למתרחצים.
  4. מעבר לימי הפרדה לנשים וגברים.

5.קביעת עובדי קבלן במרפאות ובניקיון, בהתאמה לימי נשים וגברים.(חובשות ועובדות ניקיון לימי נשים)

  1. תגבור מצילים משמעותי בימי העומס.

7 . פתיחת פרויקט החופיקס, למתן שירותי כיסאות, שמשיות וכו', כולל קיוסק והכל במחירים שווים לכל כיס. הציבור הרחב מפרגן ומעריך את הפעילות ורמת השירות.

אכזבה בימית

לא רק באשדוד הציבור החרדי מרגיש זלזול, גם בפארק המים ימית אלפיים שנפתח השבוע באופן חד פעמי לציבור החרדי, עולות טענות חריפות של המבלים. למערכת העיתון הגיע תיעוד של אלפי אנשים נדחקים בצורה מביישת ומשפילה, מראות לא הגיוניים בעליל.

אם חרדית, תושבת בני ברק, שעובדת במשך כל השנה ורצתה יום אחד של נופש, מתארת בפנינו את מה שעבר עליה ביום נופש, שנהפך ליום של סיוט: "נרגשות הגענו לפארק המים ימית 2,000, כמו נשים רבות גם אני לקחתי יום חופש מהעבודה, כדי לבלות עם הילדות, אני אמנם הגעתי ברכבי אבל נשים רבות אחרות הגיעו בכמה אוטובוסים מערים רחוקות, היות ואין תחבורה ציבורית ישירה לאתר מערים חרדיות.

"האתר נפתח בשעה תשע, אבל כבר מ9 היו בתור מאות נשים על בנותיהן ותינוקותיהן בהמתנה, מתברר שהחוויה המובטחת כללה 3 תורים: בידוק, קופות וכניסה, למה 3 תורים? ככה. העניין הוא, שהתור הראשון שהיה לבידוק, היה הראשון להבהיר שכשמדובר בחרדים – אפשר לזלזל בהם. לדברי הנהלת הפארק, נכנסו 5,000 בנות לאתר, כולן כוונו להגיע בשעת הכניסה, וכולן היו צריכות לעבור דרך מעבר צר בין 2 מאבטחים שבדקו את התיקים. שום סדר לא היה בתור הזה מצד המארגנים.

"למותר לציין שכזו מסה של אנשים עם ילדים, תינוקות ועגלות בחום הנורא ששרר, יוצרת מציאות בלתי אפשרית, ההמתנה בתור הראשון הייתה כשעה, וגם בתור השני אותו דבר, חום, לחות, צפיפות נוראה, כולנו דבוקה אנושית צפופה וניגרת זעה, צעקות, התעלפויות. לאחר 40 דקות, שנראו כמו ארבעים שנה, הגענו לראש התור, ובדיוק אז, בצעקות, מבקשים לזוז אחורה, אבל מי יכול לזוז כשמפולת אנושית מאיימת לקרות בכל רגע, ואז ההכרזה הפשוט אכזרית: 'אין יותר כניסה לאתר', לא משנה כמה שילמת, לא משנה מאיפה הגעת, אפילו אם הילדות שלך בפנים – את לא נכנסת. מאות נשים מאוכזבות נאלצו ללכת כלעומת שבאו, באכזבה, ומפח נפש, אחרי מה שעברו, אומרים להם ללכת".

"אני לא מאשימה את המאבטחים ועובדי הפארק, הם עבדו מאד קשה. הטענה היא כלפי ההנהלה, שאפשרה להזמין כל-כך הרבה אנשים ביום אחד, ולא התארגנה בהתאם. למה מוכרים כרטיסים אם אין מקום? איך נותנים לאנשים להיסחב, ואז אומרים להם לא? אנחנו אמנם חרדים, גם אנחנו יודעים ליהנות, אבל לא בכל מחיר".

את הדברים הכואבים הצגנו בפני הנהלת ימית 2000, אך אלה בחרו שלא להגיב להאשמות החמורות נגדם. נקווה שמחזות אלה לא יחזרו על עצמם, וכל אזרח ינפוש בנחת ובשלווה כראוי.

השארת תגובה