מכה לליכוד? "החברתי" ערק למתן דיל

על רקע הקרבות הפנימיים ברשימת הליכוד המאיימות לפצל את המפלגה מבפנים ולהביא את צעיריה להריץ רשימה נפרדת למועצה, הודיע חבר המועצה אביב איטח על פרישה וחבירה ליריבו הגדול של ראש העיר

עיריית רחובות 1
עיריית רחובות 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מפלגת הליכוד בראשה עומד ראש העיר, הינה המפלגה הגדולה במועצה בהיותה מונה 5 נציגים. ראש העיר, בהיותו מכהן כיושב ראש סניף הליכוד ברחובות, אף שולט במנגנון המפלגתי ומטבע הדברים ידו רב לו בעיצוב פני הרשימה לקראת הבחירות הקרובות.
אלא שקרבות פנימיים בין צעיר המפלגה לוותיקיה מאיימים להשליך על עתידה של המפלגה ולחרוץ את גורלה, כאשר 'הצעירים' דורשים להדיח מהרשימה את חבר המועצה הוותיק ומחזיק תיק השכונות בנצי שרעבי המוערך על ידי ראש העיר ואף נחשב ליד ימינו.
מי שעומד בראש מאבק הצעירים הוא הפעיל החברתי וחבר המפלגה רועי שרעבי שאף זכה לברכת הדרך מאת הוועדה המוניציפלית העליונה של מפלגת הליכוד בראשה עומד חיים ביבס, אשר אישרה לרשימה הרחובותית להריץ מפלגת בת שתישא שם אחר ואף תהנה גם היא מכספי מימון המפלגות.
בשבועות האחרונים מתנהלים בכירי המפלגה מגעים בניסיון לגבש הסכם פשרה שייתר את הצורך בהרצת מפלגה נוספת למועצה.
שמו של אביב איטח הממוקם במקום הרביעי עלה מספר פעמים כמי שעשוי לעמוד במרכזה של הסכם פשרה לכשתתגבש.
איטח, לשעבר יושב ראש התאחדות הסטודנטים וכיום מחזיק תיק השכונות וזוגות צעירים צובר מאחוריו שורה של הישגים אותם יזם בקרב האוכלוסייה הצעירה בעיר כאשר במקביל הוא אף זכור כמי שעשה לא מעט כאבי ראש לראש העיר בקדנציה האחרונה כאשר פרשת משורות הקואליציה והסתובב כשנתיים בשממה האופוזיציונית.
בהודעה ארוכה שפרסם תחת הכותרת "היום התחלנו את המסע לעתידה של רחובות", מפרט איטח את המניעים שהובילו אותו להתנתק ממפלגת האם.
היות "ורחובותי' (שם הרשימה בראשות מתן דיל – א.ג.) זו לא רק סיסמת בחירות, זה להיות חלק מגאוות יחידה בעיר שאתה אוהב, ושאתה בא מאהבה, אתה רוצה לתת מהלב והנשמה. בעידן שבו אנו אנחנו רוצים מנהיגות צעירה כפי שקורה בצרפת, אוסטריה ואפילו אצלנו בבאר שבע, כולנו מבינים שאנחנו בעידן חדש, מודרני, צעיר ונמרץ. כדי לייצג תושבים ברשות מקומית לא נחוץ בהכרח שיוך מפלגתי, לפעמים זה אפילו יכול ליצור אי נעימות אם אתה רוצה להשאר נאמן לערכים שלך והדרך בה אתה מאמין".
לדבריו, "בפוליטיקה מקומית לא מחלקים שטחים ולא יוצאים למבצעים צבאיים, כאן מדובר באנשים, בהשפעה על אורח חיי יום יום תוך הלימה מוחלטת לד.נ.א שלנו, הרי כולנו רחובותיים ואף תקנון מפלגתי או דרישה למשמעת סיעתית מיושנת לא באמת יכולים להכתיב לנו את סדר היום בעיר, ההפך הוא הנכון".
"כשנבחרתי ידעתי גם שאני אהיה חבר מועצה מעט שונה משאר החברים, ידעתי שגם אם אני חלק מקבוצה פוליטית מסוימת, לעולם לא אשכח להיות נאמן לעצמי ולמה שאני מאמין בו תוך שמירה על תיאום הציפיות אתכם ועם הציבור שנתן בי את אמונו ושלח אותי למשימה הזו".
איטח ממשיך, "אני שמח וגאה לבשר שאני וחבריי ושותפיי ברחבי העיר יוצאים היום למסע ודרך חדשה ברשימת "רחובותי" בראשות חברי סגן רה"ע עו"ד מתן דיל – אדם ראוי לכל הדעות עם עשייה ענפה למען העיר בכל תחום אפשרי וחבר שנים רבות עוד מטרם כניסתנו לחיים הציבוריים".
"היו לנו במהלך הקדנציה שיתופי פעולה רבים למען תושבי העיר, תייגתם אותנו כתושבים כמעט בכל פוסט ציבורי יחד".
"החיבור בינינו נוצר לא בשביל לקבל מיקום גבוה יותר אלא כי אני מאמין בדרכו ובמנהיגותו של מתן, לבקשתי המיקום שלי ברשימה יהיה זהה לזה שבו אני ממוקם ברשימת הליכוד שממנה נבחרתי".
בעקבות העריקה, גוברים הקולות לאחדות בסיעת הליכוד כאשר הסיכויים לפיצול המפלגה וריצה בשני ראשים הולכים ומתרחקים.

השארת תגובה