פרוש: הוצע לי להתמודד על ראשות העיר בית שמש

בש"ס לא מצליחים למצוא מועמד ראוי שיוכל להתמודד על תפקיד ראש העיר במידה ויחולט על הרצת מועמד מטעם המפלגה

 ראש העיר אלעד ישראל פרוש
ראש העיר אלעד ישראל פרוש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעוד הזירה הירושלמית סוערת, מתברר כי גם באלעד הדברים לא מתנהלים על מי מנוחות.

ידיעה זו פורסמה לראשונה ב: ניולזטר 'כל הזמן, מקומי' – לקבלת הגליון היומי, כתבו לנו

ראש העיר ישראל פרוש, שלפחות ע"פ הסקרים, מנצח כל מועמד שמתמודד מולו, מעוניין להמשיך לקדנציה שניה. אלא שלפי ההסכם, כעת תורה של דגל התורה להריץ מועמד בתמיכת אגודת ישראל, כפי שדגל התורה תמכה במועמדותו של ישראל פרוש. אלא שבש"ס טרם אמרו את המילה האחרונה. במפלגה הספרדית בטוחים שיש עדיין סיכוי להריץ מועמד לתפקיד ראש העיר.

בסימפוזיון שהתקיים היום בישיבת 'גיל' הפתיע ראש העיר ישראל פרוש ואמר כי לפני מספר חודשים הוצע לו להתמודד כמועמד מוסכם על תפקיד ראש העיר בית שמש. לדבריו, זו הייתה הצעה רשמית מטעם דגל התורה שהציעה לו להעביר את כתובתו לבית שמש, אולם מרן הגר"ח קנייבסקי הכריע כעבור ימים אחדים לנהל מו"מ מול אבוטבול ולכן ההצעה ירדה מהפרק.

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס שנכח גם הוא בפאנל, הגיב לדבריו של פרוש ואמר: "באלעד יש רוב ספרדי. אני נמצא המון בעיר ונכון שעזרת לכולם ונתת להם והשתדלת להיות איש של כולם, אבל בסוף יש שם אנשים שמרגישים שגנבו להם את העיר ואי אפשר להתעלם מזה".

במקביל בש"ס ובדגל התורה מנהלים מגעים מאחורי הקלעים להרצת מועמד מוסכם. בימים האחרונים עלה שמו של יוסי שטרית, נציג 'דגל התורה' בביתר כמועמד מוסכם על שתי המפלגות – גם נציג דגל התורה, גם ספרדי.

בדגל התורה מגיבים בזעם לטענה שאלעד היא עיר ש"סית: "אומנם יש רוב ספרדי קטן, אבל צריך לזכור שש"ס לא שולטת בכל הציבור הספרדי בעיר כפי שבכיריה מנסים לצייר. צריך לזכור גם את יחד, שמחזיקה בעיר בכאלפיים קולות. בנוסף, אנחנו כבר שומעים שגורמים ספרדים בעיר רוצים להריץ מועמד נגדנו, גם אם נגיע למועמד מוסכם עם ש"ס. דרעי יצטרך לעבוד קשה כדי להראות שהוא שולט בעיר, פעם אחת הוא כבר הפסיד. לא הבנו מי חשב שיש היתכנות להצעה, בטח כשאנחנו רק יוצאים ממנה מופסדים".

אלא שראש העיר ישראל פרוש מעריך שהוא יהיה ראש העיר גם בקדנציה הבאה, שכן ההערכה היא שנכון להיום אין באלעד מועמד שעשוי לגרוף את מרבית הקולות.

השארת תגובה