אפשרויות חנייה בכפר סבא

חניה
חניה

מציאת חניה בכפר סבא יכולה להיות משימה מורכבת למדי, בייחוד באזורי מרכז העיר בה הסימון מבלבל לעיתים קרובות, או שהחניונים אינם בולטים מספיק למי שאינו תושב העיר. כדי לעשות לכם מעט סדר בדברים, הנה מאמר שעוסק כולו באפשרויות החניה המרכזיות בכפר סבא ובמרכז העיר בפרט.

בעיית החניה  בכפר סבא

בעיית החניה בכפר סבא ידועה כבר כמה שנים, בייחוד בקרב התושבים המקומיים הגרים ברחובות מרכז העיר או באזורים הסמוכים למרכז העיר. כתוצאה מכך, העירייה משקיעה בשנים האחרונות בפתיחת חניונים ציבוריים באזורים עמוסים במיוחד ובהעברת מידע הנחוץ לתושבים ומבקרים באשר לחניה באזורים המותרים.

מהן אפשרויות החניה המרכזיות בעיר?

חניונים וחניוני מרכז העיר – האפשרות המועדפת עבור מבקרים ותושבים שאינם גרים באזור מרכז העיר היא חניה בחניונים, לעומת חיפוש חניה ברחובות עצמם. קיימים חניונים רבים משני צדדיו של רחוב ויצמן למשל (בסמוך לרחובות המייסדים, נחשון, הבנים, רוטשילד ועוד). בנוסף, קיימים חניונים באזור המרכזים המסחריים העיקריים בעיקר כדוגמת מתחם G וכו'. באופן כללי, מומלץ מאוד לחפש אותם בטרם ההגעה לאזור, שכן העניין יכול לחסוך לכם זמן רב ועוגמת נפש.

 

חניה בכחול לבן, לבן ואפור – עבור מי שבכל זאת מעוניין לחנות ברחובות מרכז העיר עצמה, או שבמקרה מצאתם מקום חניה פנוי, במרבית המקרים ניתן יהיה לחנות בסימון כחול לבן ברחבי העיר בתשלום כמובן, עדיף סלולרי. שימו לב לשעות החניה המותרות, באם קיים שילוט. כמו כן, קיימים רחובות עם סימון אפור, בהם מותרת החניה לאורך כל היום. שימו לב להבדל בין סימון אפור ולבן, שכן סימון לבן של מדרכה מעיד על חניה עם תו מקומי או אזורי.

כמו כן, בדומה לערים רבות, גם בכפר סבא קיימים אזורים המיועדים רק לחניית תושבי הרחוב או הרחובות הסמוכים, החל משעה מסוימת (בד"כ, החל משעה 5 או 6 בערב). לכן, אם במקרה יצא לכם למצוא חניה באחד מרחובות מרכז העיר ובכלל בשעות אחה"צ והערב, גשו לתמרור המקומי וודאו שאכן מותר לכם לחנות שם.

חניה אזורית  והטבות לתושבי כפר סבא – אם כבר הזכרנו חניה אזורית לתושבי כפר סבא, חשוב שתדעו שהתושבים עצמם יכולים לקבל הטבות חניה בכפר סבא הכוללות חניה חינם באזורים מסוימים כאמור, או הנחה בתשלום בחניונים ועוד. עם זאת, ההנחה תגיע לתושבים רק בצירוף תו מתאים שניתן לקבל מהעירייה. בנוסף, גם תושבים ותיקים עלולים להתבלבל באשר לחוקי החניה, כך שתמיד מומלץ לבדוק בשילוט המקומי מה מותר ומתי.

2 תגובות
  1. ואם אני רוצה לישון אצל חבר שלי מה אני עושה איפה אני מכנה תרכב שלי ? סתם שאלה רטורית

  2. אני תושבת כפר סבא ,חניתי בחניון הרכבת בכחול לבן,הפעלתי פנגו על חניוני מרכז העיר כי לא היתה אופציה אחרת, ו לא היה חניון נורדאו או הרכבת לבחירה ,האם שיניתם את איזורי הבחירה?

השארת תגובה