נהיגה בטוחה בקיץ

נהיגה
נהיגה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

באופן שאולי יפתיע את רובכם, נתוני המשטרה מראים כי בחודשי הקיץ, ביולי אוגוסט בפרט, ישנם יותר נפגעים בתאונות דרכים מאשר בחודשי החורף. החום, הילדים המקפצים מאחור, משפחות רבות שנמצאות בחופשות והסבלנות שנגמרת – עלולים להפוך במהרה לסכנה. כיצד נשמור עלינו, על משפחתנו ועל הסביבה שלנו וכיצד ננהג בצורה בטוחה בקיץ?

  • העדיפו לתכנן את הנסיעות שלכם לשעות הבוקר המוקדמות או לשעות אחר הצהריים כדי להימנע מנסיעה בשעות בהן השמש יוקדת, מעייפת ומוציאה מריכוז.
  • בנסיעות ארוכות, הקפידו על הפסקות נהיגה במקומות מוצלים ומקוררים. כדאי לתזמן את זמני ההפסקות שלכם ביחד עם זמני ההפסקות של הילדים, אם הם אתכם בנסיעה. הישיבה של הילדים בכיסאות המותאמים להם לא מאפשרת להם להניע את גופם בחופשיות, דבר שמקצר את הסבלנות שלהם.
  • בנסיעות עם ילדים, דאגו לשתיה, חטיפים וכמה משחקים שיוכלו להעסיק אותם במהלך הנסיעה. אחד הדברים המסוכנים ביותר הם ילדים שקופצים מאחורה ושולחים ידיים אל עבר ראשו ועיניו של הנהג מתוך רצון לתשומת לב. יתרה מכך – הצורך בתקשורת איתם והסבת המבט לעיתים קרובות מדי אל המראה הקדמית היא מסוכנת.
  • נהיגה בחלונות סגורים, מזגן ומוזיקה הם מתכון לאסון, כי הנהג מתנתק לחלוטין מכל המתרחש בחוץ, לא יכול לשמוע נהגים שצופרים או חלילה רכב הנוסע מאחוריו ובולם בחריקה. השאירו פתח קטן בחלון או לחלופין דאגו שהמוזיקה ברכב תהיה בווליום המאפשר לכם לשמוע את ההתרחשויות שקורות מחוץ לרכב.
  • לא רק בחורף יש סכנת החלקה. כבישים המלוכלכים בחול ואבק עלולים להיות מסוכנים לנסיעה, במיוחד בשילוב של שמן המטפטף ממכוניות במהלך הדרך. גם כבישים רטובים בגלל השקיה של גינות הופכים למסוכנים יותר. בכל מקרה, נהיגה במהירות מופרזת היא מסוכנת וחשוב לתת את הדעת לנושא ההחלקה גם בקיץ.
  • צמיגים שחוקים או צמיגים הסובלים מעודף אוויר/תת אוויר בשילוב עם כביש רותח עלולים לגרום לתאונה, כשצמיג מתבלה אף יותר בחודשים החמים. בדקו עוד היום את התאריך המוטבע על הצמיג וודאו שהוא עדיין בתוקף, בדקו שהצמיג עדיין מחורץ ולא "חלק" וכן בדקו לחץ אוויר.
  • נהיגה בנעליים בעלות אחיזה מלאה – כפות הרגליים שלנו בקיץ נוטות להיות לחות יותר, ובשילוב עם נעליים פתוחות ללא סוגר הן יכולות להחליק החוצה בעוד הנעל נשארת יתומה על אחת מן הדוושות. העדיפו לנהוג בנעליים העוטפות את הרגל ובעלות אחיזה מקסימלית.

אין ספק שהקיץ היא עונת הנסיעות של רובנו. זו גם העונה בה רבים מחפשים רכב למכירה ומתעניינים בקניית רכב כחלק משינויים רבים המתרחשים בקיץ, כגון מעברי דירה, מעבר עבודה ועוד. בין אם אנו יוצאים לטיולים בחו"ל ושוכרים רכב ובין אם אנו נשארים בארץ, מתנהלים כבשגרה או יוצאים לטיולים משפחתיים, חשוב לשים לב ששינוי הטמפרטורה והקיצוניות של הקיץ הישראלי יכולים להקשות על משימת הנהיגה. חשוב להיערך בהתאם ולנהוג בתשומת לב מרבית.

השארת תגובה