ראש אגף התנועה קובע: "הסכנה מספר אחת לנהגים בכבישים – הטלפון הסלולרי"

על סערת מצלמות המהירות, "בוצעו למעלה מאלף בדיקות בתקופה האחרונה שהוכיחו מעל לכל ספק כי המערכת אמינה ומדויקת" *

טלפון נייד
טלפון נייד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב דורון ידיד, מתייחס לסערת אמינות מצלמות המהירות א-3, להתמודדות עם רוכבי האופניים החשמליים, למאבק בשימוש בטלפונים הסלולריים בזמן נהיגה ולעונשים שנותנים בתי המשפט לעברייני תנועה וקובע כי "הסכנה מספר אחת לנהגים בכבישים, הוא הטלפון הסלולרי".

לדבריו, השימוש בטלפון הסלולרי בעת הנהיגה המוגדר כמכת מדינה, הנו "האויב מספר אחת האורב לנהגים בכבישים". הוא מציין כי על אף שהמשטרה הותקפה רבות בנושא מכל מקום ההבנה היא, כי העלאת גובה הקנס לעבירה זו מ- 1000 ש"ח פלוס שמונה נקודות כיום, ל 1.500 ש"ח היא זו שתיצור את ההרתעה הנדרשת.

"היו לא מעט שתקפו אותנו בנושא. אנשים באים אלינו בטענות על הדוחות בגין עבירת חוסר הזהירות, אבל כל נהג שדעתו מוסחת על ידי הסלולרי בזמן נהיגה בניגוד לחוק שיראה למול עיניו את הילדים שלו, את המשפחה שלו, את אלו שהוא עלול להרוג בשבריר של שנייה רק בגלל חוסר זהירות והרצון לדבר בסלולרי תוך כדי נהיגה. אין לי ספק שתאונות קטלניות רבות אירעו אך ורק בגלל שימוש בסלולרי בזמן נהיגה".

על מצלמות המהירות ואמינותן שעמדו במרכז הסערה כאשר בית המשפט קבע כי יש להקפיא את מתן הדוחו"ת מהמצלמות, מציין ידיד, כי "אגף התנועה במשטרה ביצע בתקופה האחרונה למעלה מאלף בדיקות שהוכיחו מעל לכל ספק כי המערכת אמינה ומדויקת".

לדבריו, "מסתמן כי בדיקות הטכניון עד כה מצביעות על תקינות המערכת ואמינותה. נמתין לתוצאות הסופיות, שכרגע נראה כי הן יביאו להפעלת המצלמות לאכיפת מהירות".

בנוגע לרוכבי האופניים החשמליים, סבור ניצב ידיד כי האכיפה היום אינה מספיקה. "הנתונים מלמדים שיש עלייה משמעותית במספר הדוחות שניתנו לרוכבי אופניים מפרי חוק, במקביל למתן סמכויות אכיפה לרשויות המקומיות".

הוא מציין, כי האכיפה כפי שהיא כיום אינה מספיקה בענישה. "להבנתי, צריך לחייב כל רוכב אופניים חשמליים מגיל 16 לקבל רישיון, בדיוק כמו שכל נהג רכב מחויב ברישיון נהיגה… אם מתחילת השנה נהרגו עשרה רוכבי אופניים חשמליים לעומת 0 בשנה שעברה בתקופה מקבילה, אזי יש עוד הרבה מה לעשות בנושא, הן באכיפה והן בקידום חקיקה בנושא".

דבריו של ידיד נאמרו במסגרת ראיון לכתב העת "עורך הדין" היו"ל מטעם לשכת עורכי הדין בישראל.

השארת תגובה