צפו בחילוץ הימי: יאכטה נתקעה באשדוד

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יום שישי התקבל דיווח על יאכטה קטנה מול חופיה הדרומיים של אשדוד ללא יכולת ההנעה וללא עוגן.

על גבי כלי השייט שני מבוגרים, עמם שלושה ילדים בגילאים 8-10, שפנו בבקשה לעזרה מהמשטרה וזאת לאחר שהחלו להיסחף לכיוון החוף.

צוות שיטור ימי לכיש שקיבל את הקריאה, יצא לכיוונם על גבי הספינה המשטרתית וכשהגיע למקום הבחין ביאכטה הקטנה מיטלטלת ונסחפת ללא שליטה לכיוון החוף. השוטרים ביצעו מספר פעולות מקצועיות לאחר שוידאו כי אין נפגעים בקרב יושבי היאכטה וחילצו את יושביה בשלום למרינה אשדוד.

עוד באותו היום, בבדיקה שגרתית של אופנועי ים אותה ערכו שוטרי יחידת השיטור הימי האמונים כאמור גם על פיקוח ואכיפה ימית, נבדק תושב אשקלון כשהוא משיט אופנוע ים. כאשר ביקשו ממנו השוטרים את רישיון המשיט, השיב זה להם שהרישיון לא עליו ומסר להם פרטים בעל-פה. בבדיקה מעמיקה שבוצעה הוברר כי הנ"ל מסר פרטים של אדם אחר. כמו כן, בהמשך לבדיקה נמצא כי אין לחשוד שלפניהם כלל רישיון להשטת אופנוע ים. כנגד משיט זה נרשם דו"ח מינהלי על סך 3,200 ש"ח.

ביום שבת נקראו שוטרי היחידה לעבר יאכטה שנקלעה למצוקה לאחר שהמנוע חדל לפעול, יושביה לא הצליחו להרים מפרשים וכלי השייט החל להיסחף מול חוף אשקלון. צוות שיטור ימי לכיש הגיע אל היאכטה וחילץ את זאת יחד עם יושביה בשלום למרינה אשקלון.

השארת תגובה