ביטחון להורים: מצלמות יוצבו במעונות לגיל הרך

עיריית רחובות מרימה את הכפפה: בשל ריבוי מקרי האלימות נגד פעוטות במעונות וגני הילדים, הוחלט על הצבת מצלמות אבטחה במעונות שעל ידי רשת "חוויות" • מלול: "קורא לכל המעונות בעיר ללכת בעקבותינו"

מצלמת קוביה
מצלמת קוביה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רשת חוויות צועדת קדימה ומכניסה טכנולוגיות חדשות להגברת תחושת הביטחון של ההורים. לראשונה, בשנת הלימודים תשע"ט יופעל מערך מצלמות במעגל סגור ב-7 מעונות של "צעדים" מבית רשת חוויות. המצלמות יוצבו בכל הכיתות והחצרות, במטרה להגביר את הבקרה ותחושת הביטחון בקרב ההורים.

מערך המצלמות יתפקד כאמור במעגל סגור וזאת על מנת לשמור על פרטיות הילדים. הבקרה עצמה תבוצע על ידי מנהלת המעון בלבד ולא תהיה לאף גורם אחר כל גישה לצילומים, למעט הצוות המקצועי והחינוכי וגם זאת רק במידת הצורך.

המערך הייחודי מתווסף לטכנולוגיית "בא לגן", מערכת אלקטרונית ומתקדמת למניעת שכחת ילדים ברכב, שהותקנה אשתקד אף היא במעונות "צעדים".

ראש העיר, רחמים מלול, ברך על היוזמה ואמר, כי ״התקנת המצלמות תעניק להורים ברחובות שקט נפשי ותחושת ביטחון". ראש העיר אף הודה לחבר המועצה והממונה על רשת חוויות ליניב מרקוביץ "על המאמצים וההתארגנות המהירה לטובת שיפור השירות. אנו קוראים לכל המעונות בעיר ללכת בעקבותינו", הוסיף ראש העיר.

יניב מרקוביץ', יו"ר הרשת והמשנה לראש העיר הסביר, כי "אנשי הצוות של רשת צעדים הינם מקצועיים ומיומנים אשר עוברים הכשרות ומחויבים לפעוטות ולהורים. עם זאת התקנת המצלמות נועדה להגביר את הפיקוח על הילדים".

לדבריו, "חשוב להדגיש שאין המצלמות מהוות תחליף לפיקוח אגף הגיל הרך וכי המטרה היא להגביר את הבקרה ולחזק את תחושת הביטחון והאמון".

"אנו פועלים מתוך שקיפות מלאה ויצירת אמון בין הצוותים להורים ואני מאמין שזהו צעד בונה נוסף, שיכול לתרום להתנהלות מודרנית ומתקדמת. לקראת פתיחת שנת הלימודים, יעברו הצוותים החינוכיים ימי היערכות והשתלמויות ובכלל זה הרצאות בנושא ביטחון ובטיחות וריענון הנהלים". הוסיף.

השארת תגובה