נדחתה שוב הקמת טרמינל בשדה דב

שדה דב
שדה דב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חוק שדה התעופה דב הוז חוקק בשנה שעברה ונועד להסדיר בחוק את סגירת המתחם והעברתו לאתר חלופי מאחר ועל השטח אמורים לקום בנייני מגורים.

החוק קובע, כי על המדינה להתחיל ללא דיחוי בביצוע העבודות והקמת המבנים הנדרשים לשם המשך הפעלתו הזמנית של שדה התעופה לתעופה אזרחית כך שיחל לשמש מסוף זמני לא יאוחר מ-1 בדצמבר 2017, מועד המעבר.

בדיון שהתקיים בוועדת הפנים אמר יו"ר הוועדה חה"כ יואב קיש, כי "אחרי אין ספור הבטחות על פינוי השדה בפרקי זמן שונים, כאשר בדיון הקודם שנערך אף נמסר מועד לפינוי הרי שקשה לי לאשר פעם נוספת צו דחיה לדחיית המועד הסופי של הפינוי.

"אנחנו בסיטואציה מורכבת כי החוק מחייב להקים את הטרמינל הזמני אבל אם הצפי הוא שבקיץ 2019 כולם עוזבים ונפסקות הטיסות הצבאיות והאזרחיות, לא צריך טרמינל זמני וצריך למצוא פתרון חוקי שלא לבנות. נכון לעשות חשיבה מחודשת ולבנות טרמינל כמו שצריך ולא לזרוק לפח 60 מלש"ח אבל המידע הזה צריך להתקבל לכל המאוחר בשבוע הראשון שהכנסת חוזרת באוקטובר. כרגע נאשר את הצו כי אני לא מתכוון לסגור את השדה אפילו ליום אחד אבל אני לא רוצה להיות במקום שמצפצפים על החוק אז אבקש מכם לעשות כל שאפשר למנוע את זה". אמר קיש.

השארת תגובה