אל על חזרה בה: לא תטוס מעל סעודיה

סעודיה הודיעה לפני חודשים ספורים כי תיאות לאפשר לחברת התעופה ההודית המקיימת קו תל אביב הודו, לטוס מעל שטחה ובכך לקצר את הדרך בשעתיים, אלא על איימה לעתור לבג"צ וחזרה בה

אילוסטרציה: מטוס אל על בואינג 737
אילוסטרציה: מטוס אל על בואינג 737
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לפני חודשים אחדים התבשרה מדינת ישראל כי שעות הטיסה מישראל לארצות הברית צפויים להתקצר משמעותית לאחר שבאופן חסר תקדים ובצעד היסטורי, הסכימה סעודיה לראשונה כי מטוסים הממריאים ממדינת ישראל יעברו בשטחה האוירי.

אלא שההרגשות הייתה מוקדמת מאחר וההיתר שניתן על ידי סעודיה הייתה תקפה לחברת"אייר-אינדיאה' שפניה לעבר הודו, בלבד.

כאן הודיעה אל על כי תעתור לבג"ץ בדרישה לאסור על המדינה לאפשר לחברת התעופה 'איי אינדיאה' את ההטבה המדוברת שכן לטענתה, טיסותיה של אל על להודו עלולות להיפגע במסגרת התחרות בין החברות.
מנכ"ל אל על אף טען כי המשלה נוקטת בצעדי BDS כלפי החברה.

אלא שבימים האחרונים החליטה אל על למשוך את העתירה כאשר הערכה היא שבחברה הבינו שבג"ץ לא יהין להתערב במערך השיקולים וההחלטות דלעיל.

מאל-על נמסר בתגובה, כי "לאור הצהרת המדינה בדיון בבג"ץ כי מתן ההיתר לאייר אינדיה לטוס מעל סעודיה אינו גורר בהכרח מתן היתרים לחברות תעופה זרות אחרות לטוס לישראל בנתיבי אוויר החסומים בפני חברות תעופה ישראליות, ובהתאם להצעת בג"ץ, הודיעה אל-על על משיכת העתירה, תוך שמירה על זכויות וטענות אל-על בכל הליך אחר. מתן אישור רק לחברות זרות לטוס בנתיב טיסה קצר במספר שעות מהנתיב שמאושר לחברות ישראליות – מהווה הסכמה לחרם על התעופה הישראלית. אל-על שבה וקוראת להבטחת תחרות הוגנת ושוויון הזדמנויות בין חברות התעופה הישראליות לבין חברות התעופה הזרות".

השארת תגובה