החברים מגחכים על אלנתן: "ספין יפה"

יו"ר ש"ס תל אביב נתן אלנתן הכריז על ריצה לראשות העיר, זאת לאחר שפירק את הגוש הדתי • הנציגים הדתיים מגיבים בביטול: "זה גימיק טוב, הוא רוצה לעשות רעש"

סגן ראש העיר נתן אלנתן
סגן ראש העיר נתן אלנתן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בהודעה חגיגית ששיגר בצהרי יום שני, הודיע יו"ר ש"ס תל אביב נתן אלנתן על התמודדותו לראשות העיר תל אביב. מלבד הסיכויים הקלושים עד בלתי קיימים, הכרזתו של אלנתן נתקלת בגיחוך מצד עמיתיו בסיעות הדתיות בעיר שאומרים כי המהלך לא תואם עמם וכי מדובר בגימיק ותו לא.

בהודעת ההכרזה ששיגר לצד סרטון וידאו, כתב אלנתן: "אני עושה זאת מתוך הבנה כי ציבור גדול בתל-אביב חש כי העיר משתנה במהירות וכי כיום קשה להיות תושב בעיר ובפרט, תושב יהודי שומר מסורת". לטענתו, בחמש השנים האחרונות נחשף לדברים שלא היו בעבר. "בעירייה שכחו כי לצד הפסטיבלים והאירועים הבינלאומיים שמתקיימים בעיר ולצד פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית, בתל-אביב חיים גם תושבים. חלקם רואים את הקטר היזמי שועט קדימה אך הם נמצאים בקרון מנותק שנשאר מאחור", דברי אלנתן.

הכרזתו של אלנתן נתקלה בתגובות סקפטיות וצוננות של עמיתיו, שמבהירים בקולם כי מדובר בלא יותר מאשר מהלך ציני שנועד להעלות את אלנתן לראש הכותרות.

יו"ר 'אגודת ישראל' בתל אביב, חבר המועצה נפתלי לוברט אומר ל'שטח מוניציפאלי' כי ההכרזה כלל לא תואמה עמם וכי אף אחד לא ביקש את תמיכתם. "זה גימיק טוב, כנראה הוא רוצה לעשות רעש ורושם, שירוץ לראשות ושיהיה לו בהצלחה".

חבר המועצה לשעבר בני בביוף, שרץ בבחירות הקרובות בראש רשימת 'יחד', הופתע לשמוע על ידינו לראשונה על דבר ריצת אלנתן והגיב בביטול: "זה לא נראה רציני בשום צורה, זה גימיק יפה, אני מאחל לו בהצלחה, נעשה מה שיורו לי רבותיי". אגב, בביוף נכנס השבוע יחד עם רב הקהילה הבוכרית הגאון רבי פנחס רובין, למעונו של הגר"מ מזוז, שם קיבל ברכת הדרך לקראת התמודדות למועצת העיר.

יצוין כי ההכרזה הנוכחית של אלנתן מגיעה לאחר תקופה בה הוא מעלה את עצמו באובססיביות לראש הכותרות בנושאים שונים, כשהוא מבליט עצמו כלוחם מלחמות הדת והשבת בעיר ללא הפסקה.

הדברים מגיעים ברקע החלטתו של אלנתן להיפרד מהגוש הדתי שרץ במשותף בבחירות האחרונות – ושהביא לאחדות נדירה בין כל המפלגות הדתיות, חב"ד וארגוני התשובה – ולהריץ את מפלגת ש"ס לבדה.

השארת תגובה