רבע מליון שקלים לילד שנפל במדרגות

ילד בן 9 שהגיע עם הוריו למתחם הכנסים והאירועים 'סולי סולה' ב'בית ראשונים' שבמושב ביתן אהרון, נפל לדברי הוריו, מגרם מדרגות במתחם – אל תוך מסלעה הצמודה לו, ונחבל בידו.

עורך דין אדיר שויגמן
עורך דין אדיר שויגמן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

עוה"ד אדיר שויגמן הגיש בשם הוריו תביעת פיצויים לבית משפט השלום ברמלה, ובה טען כי הפציעה הותירה את הילד עם מגבלת תנועה בזרועו.

הילד הובהל לבית החולים 'הלל יפה' בחדרה, שם אבחנו הרופאים שבר במרפקו השמאלי. הילד נותח ואושפז לארבעה ימים בבית החולים.

לדברי עוה"ד שויגמן, עקב הפציעה נאלץ הילד להיעדר מלימודיו למשך תקופה ארוכה, ועקב התאונה החל סובל מירידה בתחושה בידו עקב פגיעה עצבית. לדברי עוה"ד שויגמן, מגבלות התנועה והתחושה מקשות על הילד בביצוע פעולות מוטוריות, וביניהן כתיבה.

ד"ר יוסף וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, אשר בדק את הילד מטעם התביעה, קבע כי בעקבות התאונה נגרמה לו נכות קבועה בעקבות הנפילה. המהנדס מיכאל קרברצ'יק, מומחה להנדסת בטיחות, אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, בדק את זירת הנפילה וקבע, כי גרם המדרגות והרמפה הצמודה אליו נבנו מבטון מוחלק, ולא כללו מאחז יד או מעקה. כמו כן, לא הותקנו בהם אמצעים למניעת החלקה כנדרש על פי התקן. עוד קבע המהנדס קרברצ'יק בחוות דעתו, כי שיפוע ורוחב הרמפה אינו תקני, כמו גם חוסר האחידות בגובה ורוחב המדרגות.

לדברי המהנדס קרברצ'יק, "התאונה אירעה עקב ליקויי הבטיחות הרבים אשר כל אחד מהם עלול היה לגרום לתאונה, קל וחומר שילוב של כולם".

לאחר הגשת התביעה החלו מגעים בין הצדדים לסיום הפרשה בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט – מאמצים שנשאו פרי.

על פי הסכם פשרה שנחתם בין הילד ומשפחתו למתחם האירועים וחברת הביטוח 'מגדל' שמבטחת את אולמי 'סולי סולה', משפחת הילד תפוצה בסכום כולל של 245 אלף שקלים – והתביעה אותה הגישה – תבוטל.

גרם מדרגות בן ארבע מדרגות בלבד, הנמצא בסמוך לכבש (רמפה), במתחם האירועים 'סולי סולה' בביתן אהרון, עמד במוקד תביעה שהוגשה לאחרונה לבית משפט השלום ברמלה. על פי התביעה, התובע, ילד בן 9, נפל מהמדרגות ונמצא שוכב על מסלעה הצמודה להן. בעקבות התאונה הובהל הילד לבית החולים 'הלל יפה' בחדרה, שם אובחן כי הוא סובל משבר במרפק ידו השמאלית. הילד עבר ניתוח לקיבוע השבר, ושוחרר מביה"ח כעבור ארבעה ימי אשפוז כשידו נתונה בגבס.

על פי כתב התביעה, פציעתו של הילד אילצה אותו להיעדר מלימודיו, לשהות במעקב אורתופדי ולעבור טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק.

לדברי עוה"ד שויגמן, הילד סובל מירידה בתחושה בידו, ובבדיקת הולכה עצבית התגלה כי הוא סובל מפגיעה עצבית. על פי התביעה, מאז התאונה סובל הילד מכאבים והגבלה בתנועתיות של ידו ומקושי בכתיבה ובביצוע פעולות מוטוריות, ונאסר עליו לאמץ את ידו השמאלית.

ד"ר יוסף וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית, אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, קובע כי לילד נגרמה נכות צמיתה בעקבות התאונה.

על פי כתב התביעה, לילד נגרמו נזקים נוספים בשל היעדרות ארוכה מלימודים והוא נזקק לעזרה רבה על מנת להשלים את הפער בחומר הלימודי. כמו כן, נטען בתביעה כי הילד נזקק מאז התאונה לעזרה ולהשגחה במידה מוגברת מהמקובל בקרב בני גילו.

המהנדס מיכאל קרבצ'יק, מומחה להנדסת בטיחות, אשר חוות דעתו צורפה לתביעה, הגיע לאולם האירועים וביצע בו בדיקות ומדידות. על פי חוות דעתו, גרם המדרגות והרמפה שנבנו מבטון מוחלק, לא כללו מאחז יד או מעקה, ולא הותקנו בהם אמצעים למניעת החלקה. כמו כן, קבע קרבצ'יק ששיפוע ורוחב הרמפה אינם תקניים, וקיים חוסר אחידות בגובה וברוחב המדרגות.

לאחר הגשת התביעה החלו מגעים בין הצדדים לסיום הפרשה בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט – מאמצים שנשאו פרי.

בהסכם הפשרה שנחתם בין הילד ומשפחתו, לבין אולם 'סולי סולה' וחברת 'מגדל' שביטחה אותו, הילד ומשפחתו יפוצו בסכום של 245,000 שקלים. בנוסף על כך, יפוצה הילד בסכום של 70,000 שקלים ע"י מועצת התלמידים. פיצוי זה ניתן במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות של משרד החינוך, שבה מבוטח כל תלמיד בישראל, ואשר תקפה גם מחוץ לשעות הלימודים ובחופשות.

עו"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן http://us-lawoffice.co.il/ עוסק בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים וייצוג במוסד לביטוח לאומי.

השארת תגובה