המשטרה פשטה על נהגי מוניות השירות

מבצע אכיפת תנועה סמוי וממוקד של משטרת ישראל כנגד פגיעה בתחבורה הציבורית במזרח ירושלים, הביא לתפיסתם של 17 מוניות 'פרטיות' שפעלו כקווי שירות תחבורה ציבורית וגבו כסף מהנוסעים – גובה הקנסות עומד על עשרות אלפי שקלים

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פעילות המשטרה במזרח ירושלים נוגעת במגוון נרחב של תחומים ומתמקדת בעיקר באותם עבריינים הפוגעים באופן ישיר בכלכלה, במסחר ובחיי התושבים, וזאת על מנת לפעול ולאכוף החוק כנגדם, ובכך לאפשר לתושבים שגרת חיים סדורה בה מקבלים את כלל השירותים הנדרשים בהם תחבורה ראויה ונגישה.

מזה מספר חודשים ששוטרי אגף התנועה בירושלים עורכים פעילות סמויה וממוקדת במזרח העיר, וזאת בשל מספר דיווחים שהתקבלו במשטרה אודות נהגי מוניות, המרשים לעצמם לפעול כקו ציבורי בניגוד לחוק ולאסוף ולהוריד נוסעים בתחנות ההסעה בהם פועלים קווי השרות של התחבורה הציבורית המוסדרת במזרח ירושלים.

עבירות אלו מהות פגיעה כלכלית הן באוכלוסייה שכן אין כל פיקוח על מחירי הנסיעות אותם משלמים לנהגים והן בחברה הזכיינית המפעילה את קווי השירות של התחבורה הציבורית.

המשטרה פועלת מזה שנים אל מול משרד התחבורה במטרה להסדיר ולקיים פעילות התחבורה הציבורית במזרח ירושלים על מנת להנגישה לכלל האוכלוסייה, בתוך כך נקבעו זכיינים, הוכשרו כבישים והוקמו עשרות תחנות אוטובוס בהם משתמשים מדי יום אלפי התושבים במזרח ירושלים.

במהלך הפעילות הסמויה של המשטרה בחודשים האחרונים, תועדו מעל 30 נהגי מוניות כשהם פועלים כקו שירות בניגוד לתנאי רישיונם ובניגוד לחוק, בכך שעשו את מסלול קווי האוטובוסים ונהגו לאסוף ולהוריד נוסעים בתחנות ההסעה תוך גביית תשלום מכל נוסע, וזאת כאמור במקום לבצע נסיעות פרטיות.

בימים ד'-ה' (18-19.7), עבר המבצע המשטרתי לחלקו הגלוי, בו פעלו 22 שוטרים גלויים וסמויים במזרח ירושלים ותפסו 17 נהגי מוניות (שתועדו במהלך החודשים האחרונים) 'על חם' עת שחוזרים על העבירה פעם נוספת, אך הפעם הם נעצרו על ידי השוטרים, נחקרו וקיבלו קנס של כ – 1000 ₪ בעבור כל פעם בה תועדו מבצעים את העבירה. הסך הכולל של הקנסות עומד על עשרות אלפי שקלים.

פעילות המשטרה ממשיכה לאיתורם של הנהגים הנוספים, חקירתם ואכיפה כנגדם על מנת שיחדלו מביצוע עבירות אלו.

תגובה אחת
  1. הגיע הזמן. עכשיו צריכה המשטרה לגלות אומץ ולפשוט על הקווים הפיראטיים של שבוס.

השארת תגובה