גיס חמישי: ערבים מהצפון ריגלו אחרי פעילות צה"ל

פרשיה בטחונית חדשה: תושבים ערביים מרמת הגולן אספו מידע על התנהלות מערכת הביטחון בגבול הצפון והעבירו אותו לגורמים בממשל הסורי

ג'יפ בגבול סוריה ישראל. צילום: דובר צהל
ג'יפ בגבול סוריה ישראל. צילום: דובר צהל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פרשיה חמורה של ריגול הותרה לפרסום: לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום כתב אישום כנגד סודקי בן סולימאן מקת, תושב מג'דל שמס בגין ביצוע עבירות של ריגול, סיוע לאויב במלחמה, קשירת קשר לביצוע פשע, ריגול חמור , מגע עם סוכן חוץ תמיכה בארגון טרוריסטי  והסתה לאלימות וטרור .

זאת לאחר שבמסגרת פעילות משולבת של השב"כ ומשטרת ישראל, נעצרו מספר תושבי רמת הגולן בחשד למעורבות בפעילות שעיקרה איסוף ותיעוד מידע בגבול הצפון, בין היתר אודות פעילות צה"ל בגזרה והעברת המידע לגורמי מודיעין וממשל בסוריה.

מהחקירה עלה, כי מקת, תושב מג'דל שמס,  תיעד את פעילות צה"ל בגבול הצפון, אסף מידע אודותיה, גם בסיוע אחרים, והעבירו לגורמי מודיעין וממשל בסוריה. העברת המידע התבצעה באמצעות העלאת חומרים לרשת האינטרנט, פרסום החומרים בטלוויזיה הסורית ובאמצעות קשר ישיר של צדקי לגורמים בסוריה.

בחקירתו הודה צדקי כי אסף מידע אודות פעילות צה"ל בגבול הצפון ופרסם החומרים באינטרנט ובתכנית טלוויזיה סורית. כמו כן הודה בקשר למדחת צאלח, איש ממשל סורי המוכר בקשריו לגורמי מודיעין סורים.

במסגרת הטיפול בפרשייה החמורה נעצרו ערבים-ישראלים נוספים, אשר עלו כמי שסייעו לצודקי בפעילות איסוף המידע.

2 תגובות
  1. ״גיס חמישי״ השם הכי מתאים לכלל ערביי ישראל. מי שלא רואה זאת מתעלם מהעובדה שאנחנו לאט לאט נכחדים ממנו.

  2. כותרת מסיתה ומטעה. הרי מדובר על תושב סורי מרמת הגולן!!!!!!!!!

השארת תגובה