'שביל אופניים' – גם בעיר החרדית

שביל האופניים סובב אלעד באורך שמונה ק"מ יוצא לדרך • השביל יחל בכניסה לפארק מרים ויסתיים בסוף כביש המערכת, המסלול יאפשר בעתיד בניית 'מזלגות', שיאפשרו יציאות לאורך המסלול לשכונות העיר

רוכבי אופניים חשמליים
רוכבי אופניים חשמליים

בשורה משמחת לתושבי העיר: עם השלמת מלאכת התכנון הסבוכה, יוצא לדרך שביל אופניים סובב אלעד, באורך של כ-8 קילומטרים.

השביל שבנייתו יוצאת לדרך כאמור, הוא תוצאה של שיתוף פעולה של עיריית אלעד ומשרד התחבורה, כאשר מטרתו להעניק היכרות חווייתית עם הטבע והנופים, בד בבד עם רכיבה בריאה ובטוחה, הרחק מהישג גלגליהן של המכוניות הנוסעות בשטח העיר וסביבתה.

שביל האופניים יחל מהכניסה לפארק מרים – טיילת הכניסה לעיר וינוע כלפי חלקו העליון של העיר תוך שהוא משקיף לעבר נופים מרהיבים הגובלים עם אלעד ויסתיים בסוף כביש המערכת, העוקף את העיר בגבול היציאה מהעיר.

השביל תוכנן בצורה שתאפשר בניית "מזלגות" ויציאות לכיוון בתי הספר בכל האזורים הסמוכים לריכוזי מוסדות החינוך, מתוך מטרה לאפשר לתלמידים להגיע עם האופניים למוסדות בצורה בטוחה, כאשר המסלול מהבית לבית הספר יעבור בשביל האופניים וללא אינטראקציה עם רכבים.

במהלך השבוע הוצגה התכנית הסופית בפני ראש העיר, ע"י המתכנן שי מורן מחב' מורן הנדסת דרכים. הכביש צפוי לשרת נאמנה את רוכבי האופניים ובמקביל את אלו המבקשים לקיים סיורי הליכה ממושכים כשבהמשך ייבנו מזלגות מהשביל אל תוך העיר ויאפשרו חבירה מהשכונות ישירות לשביל.

ראש העיר ישראל פרוש אמר: "אני שמח לבשר כי לאחר חודשים רבים ותכניות מורכבות יצא לפועל שביל האופניים העירוני. השביל תוכנן תוך הקפדה גדולה על שמירת הסביבה וייחודו נובע גם מקרבתו לעיר, מה שמאפשר לתושבים להגיע אליו ברכיבה על אופניים או אפילו ברגל. השביל מתמזג עם הטבע ומאפשר לנו לחוות את הנופים המרהיבים הגובלים עם אלעד בצורה חווייתית, שעד לפני זמן קצר הייתה בלתי אפשרית".

השארת תגובה