כך חזר מונטג לעיריית בית שמש

אחרי חודשיים של תנאים מגבילים, בשבוע האחרון הוסרו המגבלות על חבר המועצה ויו"ר ועדת תכנון ובנייה באופן חלקי • לאחר ההחלטה בבית המשפט השלום בראשל"צ, שני הצדדים ערערו לבית המשפט המחוזי בלוד וערעורו של מונטג התקבל

אבוטבול ומונטג
אבוטבול ומונטג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שבוע שעבר ביום שני, נערך דיון בעניינו של חבר המועצה ויו"ר ועדת תו"ב משה מונטג, בבית משפט השלום בראשון לציון, כאשר בסופו הוחלט לבטל חלקית את התנאים המגבילים שהוטלו עליו ובכך התאפשר לו לחזור לפעילותו בעירייה, להשתתף במליאות, לתקשר עם עמיתיו חברי המועצה וראש העיר.

בדיון נוסף שנערך ביום חמישי שעבר בבית המשפט המחוזי בלוד, בעקבות ערר שהגישה המשטרה על הפסיקה ומנגד ערר של מונטג על מנת שיוכל לחזור לתפקידו כמנכ"ל הגמ"ח המרכזי, נדחה ערר המשטרה ואף התקבל עירורו של מונטג, לחזור לשמש כמנכ"ל הגמ"ח, אך נאסר עליו להיכנס למשרדיו.

כזכור, לפני כחודשיים במוצאי שבת פרשת בהר, פשטה המשטרה על בתי עשרה מתושבי העיר, בחשד למעורבות בפרשת שחיתות ציבורית, כאשר במשך כשבועיים שוחררו העצורים בטפטופים למעצרי בית שונים, בתנאים מגבילים.

במרכז הפרשה ניצב פרויקט בנייה בן מאה יח"ד דיור בשכונת בית ומנוחה בעיר, כשעל פי החשד הוא עבר הסבה משטח חום (המיועד למבני ציבור) לפרויקט מגורים, באמצעות שינויים בתוכנית המתאר של השטח, כשעל פי החשד, העצורים, כל אחד בתפקידו, קיבלו טובות הנאה בניגוד לחוק.

בדיון שנערך בבית המשפט בראשון לציון, דרשו חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית, להאריך את התנאים המגבילים שהוטלו על מונטג למשך ששים יום – פרק זמן נוסף של אותו מספר ימים, אך עו"ד עמית חדד המייצג את מונטג, התעקש להבין מדוע צריך להאריך תנאים אלו, בעודו אומר, כי כעת זה תקופת בחירות ובכדי להתארגן כראוי, מונטג צריך לדבר עם גורמים פוליטיים שונים.

ביאל"כ התעקשו בעמדתם, אך השופט גיא אבנון ביקש לדעת האם יש חשש לשיבוש הליכי חקירה במידה ויחזור לתפקידו. חוקר היחידה רביב מרגלית השיב, כי אין אינדיקציה קונקרטית שהוא הולך לשבש את החקירה, אך קיים חשש בגלל מורכבות החקירה וריבוי המעורבים. עו"ד חדד הציע כי מרשו יחזור לעירייה תוך הגבלה על עיסוקו, כאשר יוכל להשתתף במליאת העירייה שאינן קשורות לתכנון ובניה.

עו"ד חדד העלה את התנאים המגבילים שהוטלו על מונטג בהרחקתו מהגמ"ח המרכזי, בו הוא משמש כמנכ"ל, כשבמהלך הדברים אמר: "אני לא מדבר על זה שאין למרשי עבודה ואין הצדקה שהוא לא יחזור לעבודה הפרטית שלו". כמו כן הוסיף כי ישנם דיונים לגבי חוק הגמ"חים, שם יושבים נציגים ממשרד המשפטים, הרשות להלבנת הון וגורמים נוספים הקשורים לבנקים, כאשר מונטג חלק מצוות ההיגוי המשתתף בחקיקה זו. לדבריו, על אף שביקשו מהמשטרה לאפשר לו לשבת בוועדות אלו, המשטרה סירבה.

בסופו של הדיון אמר השופט: "מצאתי כי אין עוד הצדקה להרחיק את המשיב הרחקה מוחלטת מעיריית בית שמש ומשרדיה. ראוי ונכון לאפשר מגבלה ספציפית על עבודתו של החשוד בעירייה". לדבריו, אילו מונטג היה רוצה לשבש הליכי החקירה, אי נוכחותו הפיזית בעירייה לא הייתה אמורה למנוע ממנו אפשרות שיבוש. בהתאם לכך בוטלה הרחקתו מהעירייה והותר לו להשתתף בישיבות מליאה, מלבד אלה שעוסקות בענייני והוועדה לתכנון ובניה ואגף ההנדסה.

השופט ציין כי המסמכים הרלוונטיים כבר נתפסו לכאורה ומוחזקים בכספת בית המשפט והמשטרה, כשחלק ניכר מהחשודים כבר נחקרו. יחד עם זאת על מנת לנטרל את החשש משיבוש מול גורמים באגף ההנדסה, הוארך המגבלה על אגף זה ועל וועדת המשנה לתכנון ובניה.
בנוגע לפעילותו בגמ"ח המרכזי, דחה השופט את בקשתו לחזרה מלאה, אך אישר לו להשתתף בדיונים בוועדת הכספים בכנסת וברשות לאיסור הלבנת הון במשרד המשפטים, בענייני הגמ"ח המרכזי.

תגובה אחת
  1. כמה שטויות ובולשיט בכתבה אחת הנתונים בכלל לא מדוייקים בלשון המעטה

השארת תגובה