האופוזיציה חוזרת לרחובות: ויינברגר מתמודד שוב

ויינברגר שכיהן כחבר במועצת העיר במשך 3 קדנציות מבקש להריץ מחדש את רשימתו "שרות לתושב" שלא צלחה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות

עיריית רחובות, צילום דר אבישי טייכר. מתוך אתר פיקיוויקי
עיריית רחובות, צילום דר אבישי טייכר. מתוך אתר פיקיוויקי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חנניה ויינברגר, איש הציונות הדתית, הודיע על שובו לזירה הפוליטית ועל התמודדותו למועצת העיר. וינברגר כיהן בעבר כחבר מועצת העיר במשך 3 קדנציות כאשר בבחירות האחרונות התמודד בשני פתקים, גם לראשות וגם למועצה. המהלך התברר כלא חכם, מאחר ואת מרבית קולותיו קיבל לראשות כך שרשימתו נפגעה ולא צלחה את אחוז החסימה.

בשיחה עם 'השבוע ברחובות', מטיח וינברגר ביקורת קשה במפלגת 'הבית היהודי' סניף רחובות, שהוא לכאורה אמור להיות בשר מבשרה. "זה הפך לעסק פרטי. אין ישיבות סניף, אין הצבעות, הכל מתקבל בהחלטה של איש אחד. לש"ס יש את מועצת החכמים, ל'אגודה' יש מועצת גדולי התורה, לבית היהודי היו מוסדות, אני הייתי בזמנו ממנסחי חוקת המפד"ל, אבל כיום הם עושים מה שבא להם, הם יודעים רק לחלל שם שמים, לי אין מה לעשות שם".

וינברגר ידוע כאחד שהסב כאבי ראש לא מעטים לראשי העיר במהלך שירותו כנבחר ציבור, כאשר נהג לנהל מערכת מדוקדקת של פרוטוקולים ותיעוד מישיבות המועצה וכן מהוועדות בהן נהג להשתתף. בין הוועדות בהן שימש כחבר ניתן למנות את ועדת הכספים, ועדת משנה לתכנון ובנייה, ועדת מכרזים, ועדת הקצאות קרקע, מענקים, ועדת חינוך, תחבורה ועוד.

יודעי דבר נהגו לומר בציניות, כי במשרד מבקר המדינה שמור לו תא מיוחד עליו מתנוסס השם "חנניה וויינברגר", בו מאופסנים ערימות המכתבים שנהג לשגר לעיון המבקר ובהם תלונות בנושאים בהם ראה חובה לעמוד בשער ולהתריע מפניהם.

השארת תגובה