איגודן: הזוכים בשעשועון המים והמיחזור

במסגרת פרויקט שעשועון ידע של 'איגודן', על המים, המיחזור ועוד, הגיעו למקומות הראשונים תלמידי העיר • פרס קבוצתי לבית הספר "אור המאיר" ופרס אישי ליהודה יצחק, כיתה ד' תלמוד תורה "זכרון יעקב"

פחי אשפה מיחזוריות
פחי אשפה מיחזוריות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות תלמידים חרדים השתתפו בשעשועון ידע אינטראקטיבי במסגרת פרויקט של 'איגודן', בו השתתפו 15 מוסדות חרדיים בגוש דן והחידון היווה את אות הסיום לפרויקט בו הם למדו על נושא המים, המחזור, טיהור מי הביוב ועוד, כשאת המקומות הראשונים בשתי התחרויות קטפו תלמידים מאלעד.
התחרות של איגודן (איגוד ערים דן לתשתיות איכות הסביבה) עסקה גם בהיבטים תורניים הקשורים לאיכות הסביבה – ובהתאם לכך גם השאלות, כשבחידון, שכלל מספר שלבים, עלו עשרה תלמידים לשלב הגמר, כשמתוכם נבחרו שלושת המנצחים הגדולים.
הפרסים התחלקו לשתי קטגוריות, הראשונה הייתה קבוצתית לבית הספר שהצטיין בלימודי הסביבה, כשהזוכה בפרס הוא בית הספר "אור המאיר" מאלעד, והשנייה הייתה אישית לתלמידים שהגיעו לגמר, כשאת המקום הראשון קטף יהודה יצחק, תלמיד כיתה ד' בתלמוד תורה "זכרון יעקב" מאלעד, שזכה באופניים חדישים.
מיכאל הררי, רכז המועצה לישראל יפה במגזר החרדי אמר: "מאז תחילת הפרויקט לא רואים שקיות ניילון ברחבי בית הספר והילדים מקפידים למחזר חומרים ולחסוך במים. הדבר המעניין עוד יותר הוא, שזה מחלחל גם לבתים של אותם ילדים. במהלך השנה קיבלתי לא מעט טלפונים מהורים שהופתעו לגלות עד כמה ילדם מקפיד ומעיר להם על חיסכון במים".
גדי ששון, מנהל משאבי אנוש ולוגיסטיקה והאחראי מטעם איגודן על הפרויקט החינוכי, אמר: "אנחנו רואים את המוטיבציה הגבוהה של התלמידות, התלמידים וגם של אנשי ההוראה בקרב תלמודי התורה ומבינים שיש צימאון לרכישת ידע. ביחד עם יכולות הלמידה והשקדנות שתלמידי המגזר החרדי מביאים איתם אל השיעורים – האפקט וההשלכות הם ארוכי טווח, לא פחות".
איגודן לתשתיות איכות הסביבה, הינו תאגיד סטטוטורי הכולל את מרבית העיריות והרשויות המקומיות בגוש דן. האיגוד מפעיל מערכת אזורית לאיסוף, הובלה וסילוק שפכים. השפד"ן הוא מכון טיהור השפכים הגדול והחדשני במדינה, המטהר בתהליכים ביולוגיים מתקדמים את מי הביוב של הרשויות החברות באגוד ושל הרשויות הנוספות.

השארת תגובה