בבית שמש דורשים: תחבורה אל הרכבת

על אף הבטחת משרד התחבורה, עדיין לא הופעלו קווי תחבורה אל תחנת הרכבת בבית שמש • במקביל עלה הצורך למסד קווי התחבורה נוספים לאזורי התעשייה השונים בעיר

תחנת הרכבת בבית שמש
תחנת הרכבת בבית שמש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

"משרד התחבורה הבטיח להפעיל שני קוים ישירים לתחנת הרכבת משכונות רמת בית שמש א' וג'. מועד ההפעלה כבר עבר והתושבים המצפים להם בכיליון עיניים, לא מבינים מדוע ההבטחות לא מיושמות הלכה למעשה", כך אמר סגן ראש העיר ויו"ר ועדת התנועה שמואל גרינברג בפגישה עם מנכ"ל עדליא והצוות המקצועי שלה.

חברת עדליא מספקת שירותי יעוץ ותכנון למשרד התחבורה, בכל הקשור לתכנון קווי אוטובוסים וההתאמה לצורכי הנוסעים, לפיכך, בכדי לקדם מספר נושאים תחבורתיים, יזם גרינברג פגישה עם מנכ"ל החברת והצוות המקצועי לפגישת עבודה.

במהלך הפגישה התריע גרינברג על כך שהבטחות של משרד התחבורה כמו קווי הרכבת – נשארות על הנייר, בזמן שציבור התושבים סובל מכך והדבר יכל להביא לפתרון עבורם, כשעם הפעלתם הדבר אף יכול להביא לפתרון חלקי במצוקת מקומות החניה ליד הרכבת, מאחר וחלק נכבד ממשתמשיה יעברו לתח"צ עירונית, שתשנע אותם ישירות מהבית לרכבת.

"הקווים הובטחו בראשית השנה. יצרנו בשורה לציבור וחלים עיכובים בלתי מוסברים ביחס לצורך של הפעלת קווים אלו, שיתרמו לשגשוג אדיר ויאפשרו לתושבים רבים לסמוך על הרכבת וכך למצוא מקורות תעסוקה הולמים".

גרינברג אף העלה את הנושא של הסדרת קווים נוחים ומהירים לאזורי התעשייה בעיר, האמורים להיות מחוברים בקשר תחבורתי עם העיר, אך משום מה עדיין אין קווי תחבורה כפי צורך התושבים.

בעדליא העלו את הדרישות על הכתב והבטיחו לסייע ככל הניתן, יחד עם משרד התחבורה, בכדי להביא להפעלת קווים אלו בהקדם.

"אנו ממתינים בקוצר רוח יחד עם התושבים, לכניסת המפעילים במסגרת המכרז החדש של אשכולות קווי התחבורה בעיר, אך כידוע ישנם אי אלו עיכובים משפטיים, ועד לפתרון הכולל צריך לדאוג לצרכים המיידים. יחד עם זאת ישנם קווים חדשים שכבר יצאו לדרך, אך כעיר שמפתחת בצעדי ענק, הצרכים רק הולכים וגדלים", סיכם גרינברג.

השארת תגובה