פרשת הסחיטה ברחובות: "דורשים מאיתנו לשלם"

הדיווח שהתפרסם בשבוע שעבר על ניסיון הסחיטה של המועצה הדתית מצד דמות תורנית בעיר, הביא לגל תגובות סוחף מצד תושבי רחובות – מהם בעלי עסקים רבים

הרב גלוכבסקי, רחובות
הרב גלוכבסקי, רחובות

בשבוע שעבר דווח באכסניה זו על הקמתו של גוף כשרותי חדש ברחובות "ועדת פיקוח מהדרין – רחובות" שנוסד על ידי בנו של אחד מרבני הקהילות בעיר.

מהתמונה שעלתה מעיון בחוברת שהפיץ הגוף החדש עולה כי מדובר בגוף ששם לעצמו מטרה לפקח ולבקר את מלאכת ההשגחה שנעשית על ידי משגיחי המועצה הדתית והרבנות רחובות.

אלא שמתלונות שהגיעו למערכת עולה כי על אף שמתחילה הציגו עצמם אנשי מערכת הכשרות החדשה בפני בעלי העסקים כמי שהדאגה לעתיד הכשרות בעיר היא ורק היא עומדת לנגד עיניהם, הרי שבימים האחרונים הופתעו אלו לגלות כי הם נדרשים להתחיל ולשלם על השירות החדש.

מסתבר, כי הדמות שמובילה את מערך הכשרות החדש והציגה את עצמה בפני בעלי העסקים כמי שפועלת מתוך דאגה לעתידה של מערכת הכשרות, החלה בימים האחרונים להודיע על גביית תשלום בעבור כל ביקור, "אין לי איך לממן את העבודה הזאת" הוא נשמע מנמק, "עלי להפעיל כוח אדם וזה כרוך בתשלום", הוא מסביר.

"לא די באגרה החודשית שעלי לשלם לרבנות אחת לחודש, והנה אני נדרש לשלם סכום נוסף שאמנם סמלי, אך בסוף החודש מצטבר הוא לכדי סכום של כמה מאות שקלים נוספים", אומר לנו אחד מבעלי העסקים כשהוא מתרה בנו לבל נעז לפרסם את שמו ואף לא באמצעות רמזים מחשש שיאונה לו רע על ידי הגוף החדש.

"היום זו קהילת חב"ד שתובעת ממני עמידה בסטנדרטים שהציבה לעצמה בכשרות, מחר תהיה זו קהילה אחרת שתבוא ותציג רשימת 'חומרות' משל עצמה שעלי לעמוד בהן ומי יתקע לידי שמחרתיים לא תהיה זו קהילה נוספת… ואם כן אין לדבר סוף", טוען בפנינו בעל עסק נוסף שהביע חשש ודרש אף הוא בכל תוקף להישאר בעילום שם.

הוא מוסיף בזעם בלתי מוסתר, כי "הוא הזהיר אותי כי אם לא אשלם לו על הביקורים בחנות הוא יפרסם שהוסרה ההשגחה מהחנות"…

כזכור בשבוע נחשף כי בנו של אחד מרבני השכונות העומד מאחורי מערך הכשרות האלטרנטיבי החדש ברחובות, דרש מיושב ראש המועצה הדתית להתמנות ל"ראש מחלקת כשרות המהדרין במועצה הדתית" כשהוא מבהיר כי הוא מבקש לקבל לידיו "סמכויות כמו מלכיאל". בהקלטות שהגיעו לידי "השבוע ברחובות" הוא נשמע מאיים כי במידה ולא יקבל לידיו את התפקיד הנחשק (עם סמכויות…) הרי שיפעל להשמצת יושב ראש המועה"ד.

"אני לא צריך את הכסף שלך, אני לא מחפש ג'וב אני רוצה את ניהול מחלקת המהדרין עם סמכויות, אקבל את התפקיד על אפך ועל חמתך", כשהוא רומז, כי "אין ברצונו לצאת ל'סיבוב נוסף' מולו" שכן זה "יהיה קשה יותר"…

מטעמו של הרב יחיאל גלוכובסקי נמסר בתגובה, כי "הרב גלוכובסקי הוזמן על ידי הרב רובין הכהן לכנס חיזוק הכשרות שנערך בביתו והציג בפני רבני העיר את הממצאים לאור סיורים שערך עם אנשי מקצוע בתחום. לאחר ששמעו בכובד ראש את דבריו הורו רבני העיר לרב גלוכובסקי להמשיך ולפקח מטעמם על מצב הכשרות בעיר".

"מקובל ומפורסם בערים החרדיות כי רבני קהילות מעורים בכשרות המזון בשכונתם, רק נציין את הרב עזריאל אויערבאך משכונת בית וגן ירושלים והרב במברגר בחיפה. הדברים ידועים ומקובלים ורק כאן, מסיבות שונות ומשונות בחרו להצית סביב העניין את אש המחלוקת".

"נאמן לשליחותו, יעשה הרב גלוכובסקי ככל שבידו על מנת להעמיד חומת הכשרות על תילה, מתוך דרכי נועם ודרכי שלום".

8 תגובות
 1. איפה יש עור רב כמו הרב גלוכבסקי, שאין לו רגע לעצמו, וכל היום עסוק בשלום בית, הרבנים לא יתפעלו.

 2. סילוף דברים ועלילת גם וחבל..

  פשוט התגלו לקויות קשות הכשרות עבור חרדים ביכלל

  לא רק לחבדניקים. אלא לכל חרדי.

  ואז הרב אמר

  קהילת חבד היקרה
  לדעתי כך וכך

  הם מפשלים הכשרות …

  ומכאן באה הדרישה
  נו בכל זאת
  היכן ניקנה
  ואז קמה היוזמה כך וכך

 3. מה עם הטענות וההוכחות המצולמות שפורסמו בחוברת?
  למה לא מתייחסים אליהן?
  למה לא מספרים לנו אם המשגיח, שלא ידע חצי דבר על ניפוי, עדיין משגיח?

 4. הרב גלוכוסבקי איש אמת , נמצאו תולעים חרקים ועוד מיני חרגולים
  המועצה הדתית שיקרו מס' רב של פעמים ואף התפעלו למראה המקקים לסוגיהם השונים

 5. אפילו בבית כנסת חבד ברחובות לא מקפידים על השטויות של "ועד פיקוח מהדרין".
  נכנס שם באופן חופשי כשרויות נוספות חוץ מלנדא עדה חרדית ורובין.
  אולי שיחיאל יסחט לקבלת מאבא שלו על מתן כשרות לבית כנסת חב"ד

 6. אלדד גדסי זורע שנאה בכל מקום
  במקום לטפל בבעיות האמיתיות

 7. יו״ר המועצה דתית סגר ברית עם הליטאים במטרה לפגוע בחבד
  לא יעזור לכם כלום אנחנו רוצים לאכול כשר

 8. שבעלי החנויות יגידו מה שהם רוצים.
  אבל הליקויים הם אמיתיים.
  חלות של שבת בחזקת חלבי, גוי שמדליק את התנור, קמח עם תו תולעים…הכל מצולם.
  בושה שהכשר מפואר כמו רחובות מהדרין הפך להכשיר גרוע.
  בושה בסניף הטוב והמטיב -הרצל עמדה תעודת כשרות של הרבנות, שפג תוקפה לפני שנה.
  איך אמר מישהו? אל תבלבלו אותי עם עובדות

השארת תגובה