בית המשפט קנס את העיריה – שממשיכה לעכב

עיריית יבנה לא לומדת לקח: אחרי שחויבה בבימ״ש לשלם מיליונים על עיכוב פרויקט נדל״ן – נתבעת שוב על הפרת ההסכם עם היזם

עיריית יבנה
עיריית יבנה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שכבר חויבה לפני שנים לשלם פיצויים ליזם על עיכוב בפיתוח קרקע במשך שנים רבות, החברה היזמית – סביוני יבנה, הגישה בימים האחרונים תביעה נוספת בסך 20 מיליון של על הפרה מתמשכת של ההסכם בין הצדדים. התביעה הוגשה על ידי עו"ד שמואל שוב, שושי בירזון וטל גליקסמן ממשרד שוב ושות', כאשר מלבד עיריית יבנה נתבעים גם הוועדה המקומית ורשות מקרקעי ישראל.

קודם להגשת התביעה הנוכחית, משלא חל כל קידום בתכנון במשך כ-8 שנים, הגישה החברה ביום 22.10.12 תביעה כספית על סך של 40,000,000 שקל לפיצוי על נזקיה בגין קיפאון בפיתוח קרקע שברשותה, והפרת ההסכם שאושר כפסק דין. הנזק לחברה נבע מחוסר יכולתה לממש 200 יחידות דיור במשך כ-8 שנים עד מועד הגשת התביעה ב-2012.

באוקטובר 2016 ניתן בית המשפט המחוזי קבע כי העירייה, הוועדה המקומית ורשות מקרקעי ישראל הפרו את הסכם המשולש בכך שההתחייבויות הנקובות בו לא קוימו במועדים הנקובים בו אלא באיחור ניכר.

גם לאחר מועד הגשת התביעה הקודמת, ולמעשה עד לאחר פסק הדין שניתן בסוף שנת 2016, לא אושרה תכנית המע"ר. רק בנובמבר 2016, 4 שנים לאחר הגשת התביעה הקודמת, אושרה התכנית למתן תוקף, אלא שאף לאחר מועד זה, לא יכלה החברה לממש זכויותיה במקרקעין שכן לא הונפק לה חוזה פיתוח ע"י רשות מקרקעי ישראל.

מתוך הפיצויים הקודמים שנפסקו שילמה כבר עיריית יבנה כ-4.5 מיליון שקל, ורמ״י שילמה כ-4.4 מיליון שקל (מתוך סך פיצויים של כ-13 מיליון שקל שנפסקו). למרות הפסיקה הקודמת ממשיכות העירייה ורמ״י להפר את ההסכמים עם היזם – במה שנראה בזבוז אדיר של כספי ציבור, שיכלו להיחסך אילו היו עומדות בהסכמים ומאפשרות את פיתוח המקרקעין של היזם כבר לפני שנים.

השארת תגובה