בהשתתפות הראשל"צ: הוכתר חתן המשניות

פרויקט המשניות השנתי של התלמוד תורה הראשון לבני עדות המזרח בירושלים – הגיעו לסיומו בהשתתפות מאות ילדים ובהכתרת חתן המשניות • אורח הכבוד הראשל"צ, סיפר לילדים על אביו מרן הגר"ע יוסף זצ"ל

חיידר
חיידר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

'מעמד המשניות הגדול' התקיים בתלמוד תורה 'סוכת דוד' הירושלמי, הת"ת הראשון לבני עדות המזרח שהקים הרה"ג מנחם בצרי זצוק"ל לפני כ-45 שנה. אורח הכבוד היה, כמדי שנה, הראשון לציון הגר"י יוסף, שהתקבל בכבוד מלכים על ידי מאות ילדי החמד.

המעמד השנתי נערך מדי שנה בתום שנת הלימודים, שם מצוין גם סיום פרויקט המשניות 'משנת מנחם' בו נבחנים הילדים על אלפי משניות בעל פה. באירוע הוכרז על חתן המשניות – התלמיד דוד בנישתי.

מאות התלמידים האזינו בשקיקה לדברי הראשון לציון הרב יוסף, ששיבח בדבריו את המחנכים המסורים ובראשם המפקחים הרב יצחק שיש, הרב ניסן שם טוב ומנהל הת"ת הרב יעקב בצרי. הרב הסביר לתלמידים על חשיבות שינון המשניות בע"פ, שזהו נכס שאותו ייקחו עד לזקנותם ויסוד של כל יהודי. הרב סיפר הרב על אביו מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל שבגילם היה משנן ולומד ובכך הפך לגדול הדור.

מנהל הת"ת הרב יעקב בצרי אמר: "בשנים הראשונות היו מספר תלמידים שנבחנו על 20 פרקים בסה"כ, כיום זה הגיע למאות ואלפים וכל זה לעילוי נשמת אבא ולזכותו. השנה הזו שנה מיוחדת מכל הזמנים, נכנסו אליי תלמידים שלמדו משניות בע"פ ושאלתי אותם אם הם רוצים ללמוד את כל שישה סדרי משנה עד לתאריך הפטירה של אבא זצ"ל בכ' אלול והם קיבלו על עצמם".

בתום המעמד המפואר, חולקו מאות ספרים לעשרות התלמידים וכן חולקו שעונים מיוחדים לתלמידים המצטיינים ובנוסף נערכו הגרלות על פרסים יוקרתיים.

בשבוע שעבר, בעיצומם של ימי הפרויקט הגיעו התלמידים למעונו של חבר מועצת חכמי התורה מו"ר הגר"ש בעדני ונבחנו על מסכתות בע"פ, התלמידים הפגינו בקיאות ושליטה בעשרות מסכתות ובחומר הנלמד והרב ברכם שיזכו להתעלות בתורה וביראת שמים. הרב שמע מתלמידי כיתות ח' על עלייתם לישיבות קטנות וכן את הסוגיה עליה נבחנו.

תלמוד תורה 'סוכת דוד' הוקם על ידי הרב מנחם בצרי זצוק"ל, שהשקיע את כל הונו להקמת הת"ת 'יש מאין', ללא סיוע ותשתיות. לאחר פטירתו לפני 11 שנים, מינה מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א את בנו הרב יעקב יבדל לחיים, לממשיך דרכו של אביו בחינוך ילדי ישראל.

השארת תגובה