ב'שס' לוקחים חופשה ועולים לשר התורה

הניסיון להתקרב לש"ס המקומית הוליד חיוכים והתעלמות ו'בדגל התורה' נערכים להריץ לראשונה מפלגה • וגם: שלושה מתמודדים יוצאים לחופש וצמרת 'הליכוד' על במה אחת

אריה דרעי עם בני אלחרר ורפי ברנז בבחירות
אריה דרעי עם בני אלחרר ורפי ברנז בבחירות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ב'דגל התורה' מעלים הילוך ובוחנים ברצינות הרצת מפלגה בפעם הראשונה בעיר בת ים. ראשי קהילת 'חניכי הישיבות' ומוסדות 'דרך אמונה', עלו בימים האחרונים למעונו של מרן שר התורה ונשיא המוסדות הגר"ח קנייבסקי, ושטחו בפניו את הלבטים, במקביל להתייעצות עם חברי הכנסת של התנועה.

קהילת 'חניכי הישיבות' בבת ים העומדת בראשות הרב משה גבאי, זוכה בשנים האחרונות לעדנה ומונה מאות משפחות. הקהילה לא הייתה חושבת על ריצה עצמאית אלמלא מתיחות גואה מול הנציגות המקומית של ש"ס, במאבקים שהגיעו עד להתערבות ח"כ גפני.

למרות הכעס שהם אוגרים כלפי ש"ס, ניסו ב'דגל התורה' לשבת עם יו"ר ש"ס רפי ברנז ולהגיע להבנות, אך לדבריהם, מלבד חיוכים והבטחות, הם לא נלקחו כלל ברצינות ולא הוצע להם להשתלב ברשימה, גם לא במקום לא גבוה. נכון לכעת, נראה כי ל'דגל' לא תיוותר ברירה והיא תצא לדרך עצמאית.

ובתוך כך, בשבועות האחרונים, עשו שלשה מתמודדים חדשים למועצה צעד משמעותי של הבעת רצינות והודיעו על יציאתם לחופשה לצורך ההתמודדות בבחירות. מדובר בשלשה אנשים העובדים בשירות הציבורי, שעל פי הוראות החוק, צריכים לקחת חל"ת (חופשה ללא תשלום) תקופת-מה לפני הבחירות.

השלשה הם צביקה רובין – מתמודד לראשות העיר ועובד חברת 'עמידר'; שמעון שמואלי – פעיל חברתי ותורני, עובד 'רשות המסים', בעבר בשר מבשרה של ש"ס וכיום מתמודד עצמאי ודומיננטי; דורון כהן צמח – איש חינוך מהקהילה הדתית לאומית, עובד עירייה, העומד בראש מפלגה דתית חדשה.

ואחרון מבת ים: בליל שישי האחרון, נהרו שרי, ח"כי ובכירי 'הליכוד' לאולמי סוסייטי בעיר, לטקס השקת מועמדתו של צביקה ברוט לראשות העיר. ברוט, צעיר כשרוני שהחל את דרכו בעולם העיתונות, המשיך לתחום הייעוץ – בין היתר ליווה את קמפיין הבחירות של טראמפ בישראל – הפך למתמודד בולט וזוכה לתמיכת מפלגת השלטון.

מעבר לבמה מרשימה של צמרת הליכוד, ניתן היה להבחין בקהל באורחים נכבדים ומגוונים, ביניהם הרצל ביטון, נהג האוטובוס שנלחם בגבורה במחבל ומשיא משואה; משה קלוגהפט, יועץ אסטרטגי וחבר ילדות של ברוט; מרק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל.

השארת תגובה