הפתעות באשדוד: מהפך ב'אגודה', פערים בש"ס וקול הלב

חבר המועצה עזרא שור מוביל בקרב נציגי 'אגודת ישראל' בעיר, ואחריו ליברמן וטסלר • פער עצום בין בן חמו לטלקר בסיעת 'קול הלב' • ובש"ס: אמסלם מוביל בבטחה, כנפו במקום השני

ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי בישיבת בין הזמנים באשדוד
ראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי בישיבת בין הזמנים באשדוד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמידי שבוע נמשך הפריימריז הגדול של 'קו עיתונות' ו'חדשות הסקופים', והשבוע הסתיים הסקר על שביעות הרצון מחברי המועצה החרדים בעיר אשדוד.

מבין חברי המועצה של אגודת ישראל, זכה עזרא שור במקום הראשון עם 5,789 קול (34%), את המקום השני מאייש מרדכי ליברמן עם 4,508 קול (26%), במקום השלישי יעקב טסלר עם 3,556 קול (21%), ובמקום הרביעי אפרים וובר עם 3,304 קול (19%).

בקרב חברי המועצה של ש"ס מוביל אבי אמסלם ברוב מוחץ עם 52% (השווים ל-8,652 קול), אחריו עמרם כנפו עם 27% (4,466 הצבעות), במקום השלישי מאיר בן סימון עם 13% (2,114 קול) ובמקום הרביעי חיים אמסילי עם 9% (1,456 קול).

ואילו בסיעת 'קול הלב' נרשם פער מוחץ, כאשר במקום הראשון זכה דוד בן חמו עם 59%, שווה ערך ל-9,513 קול, ובמקום השני מתייצב דוד טלקר עם 41%, השווים 6,692 הצבעות.

והשבוע תתבקשו להצביע בסקר על העצומה לחברת החשמל בדרישה לחשמל כשר בשבת, עליה חתמו רבבות. בשאלה הראשונה תישאלו האם כבר הצטרפת לעצומה הקוראת לחברת חשמל לייצר חשמל כשר בשבת? ועל כך תוכלו להשיב: 'כן', 'טרם החלטתי האם להצטרף' או 'לא אצטרף. אין בכך תועלת'.

השאלה השנייה: האם לדעתך יש אכן סיכוי שבמסגרת הרפורמה בחברת חשמל – החברה תתחיל לייצר חשמל כשר לשבת? ועל כך תוכלו להשיב: 'כן. הלחץ מהציבור יעשה את שלו', 'עצם זה שכל כך הרבה חותמים יחד למען השבת זו יוזמה מבורכת – אך ספק אם תצליח', או 'לא מעשי להחליף את העובדים בשבת לגויים'.

ובשאלה האחרונה תישאלו, האם לדעתך יש לסמוך בנושא זה על חברי הכנסת החרדים או עדיף שהדרישה תגיע מהשטח? והתשובות האפשריות: 'לא. הם דואגים לעסקנים שמרוויחים כסף מהגנרטורים', 'כן. חברי הכנסת משפיעים יותר מהעצומה' או 'שילוב של הח"כים והעצומה מגדיל את סיכויי ההצלחה'. הצביעו והשפיעו.

השארת תגובה