סופי: אחיות טיפת חלב, ידווחו לרווחה

פעוט בעריסה. אילוסטרציה
פעוט בעריסה. אילוסטרציה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היום עברה במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק פעוטות בסיכון (הזכות למעון יום) (תיקון – סיכום מידע רפואי) שיזמה ח"כ מירב בן ארי (כולנו) והוצמדה להצעת חוק ממשלתית, ע"פ הצעת החוק הסמכות להתריע בפני גורמי הרווחה על פעוטות בסיכון תנתן גם לאחיות ולא רק לרופאים כפי שקיים היום בחוק.

כידוע, פעוטות מגיעים באופן תדיר לאחיות טיפת חלב, הן אלו שנותנות להם את הטיפול השוטף ועורכות להם בדיקות שגרתיות. במקרים בהם מגיע פעוט עם חבלות או פגיעה גופנית שעלולה להעיד כי מדובר בפעוט בסיכון, החוק כיום אינו מאפשר לאחות להוציא סיכום רפואי, אלא רק רופא רשאי לעשות זאת.

בנוסח הצעת החוק מסבירה בן ארי כי, "לפעמים האחות היא זו שמכירה את הפעוט הכי טוב והסיכום הרפואי שתיתן יהיה המדויק ביותר לצורך הגדרת מצב הסיכון שבו הוא נמצא, ולכן מוצע לאפשר הסתמכות גם על סמך סיכום כאמור שניתן על ידה".

ח"כ מירב בן ארי: "הצעת החוק שלי המתינה מזה כשנתיים והיום סוף סוף אושרה בקריאה שנייה ושלישית כהצעת חוק ממשלתית. החוק יקל על העובדות הסוציאליות בקבלת חוות דעת רפואית. עלינו לדאוג שתינוקות ופעוטות שאינם יכולים לבטא את מצוקתם יקבלו את ההגנה המרבית מכל גורם רפואי".

השארת תגובה