"הפיתוח ברחובות – חלום של כל שר האוצר"

שר האוצר משה כחלון השתתף כאורח הכבוד ב"כנס רחובות לעסקים וכלכלה" ושיבח, ״הכל מתוכנן ברחובות – מה שקורה כאן זה חלום של כל שר האוצר״ • הבשורה: הזרמת מיליונים לבית החולים 'קפלן'

כחלון ברחובות
כחלון ברחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כנס רחובות השני לעסקים ולכלכלה אירחה השבוע את שר האוצר משה כחלון שהשתתף בכנס אשר יועד לבעלי העסקים ולבעלי מקצועות חופשיים בעיר והתקיים ב"מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל".

המדובר ב"כנס רחובות השני לכלכלה" לאחר ההצלחה שנרשמה בשנה שעברה כאשר המשוב שהתקבל והתוצאות שהוכיחו את עצמם במהלך השנה הבהירו את נחיצות קיומו של הכנס ואת טובת הענין.

ראש העיר שנשא דברים כנס הציג תכנית אסטרטגית לפיתוח אזורי התעשייה והמסחר בעיר וכילה, ״אנחנו מתכננים כעת את רחובות לעשרות השנים הבאות, כך שהכל יהיה מוכן לבאים אחרינו. אני צופה לרחובות עתיד כלכלי מצוין״.

שר האוצר אמר, כי "הפוטנציאל הטמון בהפיכת רחובות למוקד כלכלי מוביל בישראל מתבסס על אוכלוסייה איכותית ומדדי איכות חיים, המציבים אותה בראש הדרוגים בשנים האחרונות".

לדבריו, "לצורך כך הכינה עיריית רחובות תכנית אסטרטגית שמיפתה מגבלות קיימות וקבעה יעדים לפיתוח שיאפשרו גידול שטח התעסוקה בהיקף חסר תקדים בעיר".

הוא ציין את תנופת הפיתוח בהורוביץ אשר כבר מקבלת ביטוי בשטח ויזמים נוספים מקדמים מעבר שלהם לפארק.

כחלון העלה על נס את העובדה שהעירייה פעלה מול משרד התחבורה והגיעה עמה לסיכום על קידום מהיר של פרויקטים תחבורתיים שיתמכו בנגישות לעיר. ביניהם תחנת רכבת נוספת בהורוביץ ו-2 מחלפים חדשים בצפון ומערב העיר.

"פעולה מרכזית שנעשתה בתחילת השנה ועתידה לתמוך בגידול המואץ לתעסוקה היא הקמת מנהלת לקידום אזורי תעסוקה. בקרוב יסתיים המכרז לבחירת מנהל/ת המנהלת החדש. המנהלת תשמש כלי מרכזי ביצירת גשר בין היזם ובין העירייה ותהיה אחראית לקידום יוזמות להבאת עסקים חדשים, במקביל לשימור ושיפור השירות לעסקים קיימים". שיבח שר האוצר.

בפיו הייתה עוד בשורה לתושבי רחובות, ביחס לבית החולים 'קפלן', הוא חשף כי בטווח הקרוב תהיה הזרמה של מאות מיליוני שקלים לביה״ח קפלן מה שצפוי להקפיץ קדימה את השירות והתשתיות במקום.

השארת תגובה