כביש גישה חדש לבית שמש

סגן ראש העיר ויו"ר ועדת התנועה שמואל גרינברג: בשדרוג הכביש החדש יושקעו 12 מיליון שקלים והוא יקל על העומסים בכניסה לבית שמש

כביש 37
כביש 37

על חורבות כביש 38 הישן, במקטע שבן מרכז ביג לכביש 10, שעד לפני כשנה שימש נאמנה את תושבי העיר והבאים אליה, מתחיל בימים אלו בנייתו של כביש חדש, המכונה 'כביש 37', שצפוי להוות כניסה נוספת לאזור מתחם תחנת הרכבת, מרכז הקניות ביג ואזור התעשייה הסמוך.
אזור הכניסה לעיר סובל מעומס רב, זאת בשל מרכזי הקניות, משרדים, תחנת הרכבת ועוד, הפועלים בו. השבוע הושלמו התכניות לביצוע הכביש החדש, שיחבר בין תחנת הרכבת לכיכר החדשה – שנבנתה לאחרונה בין כיכר האליפסה לתחנת הדלק פז, הסמוכה לכביש 38.
כזכור, כביש 38 שודרג לפני תקופה ושינה לטובה את חיי התושבים בעיר, כאשר המקטע שבכניסה לעיר הוסת ממסלולו הישן ונבנה מחדש במרחק כמה מאות מטרים, כשהוא בנוי בצורה ישרה ורחבה. בשל כך מקטע כביש הישן מצומת כביש 10 (3855) ועד הכניסה לבית שמש, נשאר מחוסר שימוש.

בפעילות סגן ראש העיר ויו"ר ועדת תחבורה שמואל גרינברג, תוואי כביש 38 הישן, שעד לא מכבר עבר מתחת למתחם ביג הפתוח, ישמש את הכביש החדש, כשבסופו יתחבר עם מסוף האוטובוסים שבסמוך לתחנת הרכבת, כשהדבר יאפשר למשתמשי הרכבת, לקווי תחבורה ואף למשאיות העושות את דרכם מכביש 38 לאזור התעשייה הסמוך, לדלג על ככר האליפסה שמעל לקניון ביג, כשעלות בניית כביש זה נאמדת בכ-12 מליון שקלים, המתוקצבים על ידי משרד התחבורה והצפי לפתיחתו הוא בעוד כמה חודשים, כשהעבודות להכשרתו נמצאות כבר בשיאן.
בלשכת גרינברג אומרים, כי כאן לא נאמרה המילה האחרונה וכי בימים אלו שוקדים על בניית חניון נוסף למשתמשי הרכבת – בצד השני של מקטע כביש ישן זה, כאשר הכניסה אליו תהיה מהכיכר החדשה שבכניסה לכביש 10. עם זאת, התוכנית מתעכבת מאחר ושטח החניון המתוכנן נמצא בצדו השני של פסי הרכבת ובכדי לחברו עם תחנת הרכבת, נדרש בניית גשר מעבר לנוסעים, אך בשל הבטיחות, ברכבת ישראל דורשים כי מישהו מטעמם יבצע גשר זה.

סגן רה"ע גרינברג אמר, כי "הגידול המהיר והמשמעותי של תושבים נלקח בחשבון ואנחנו נערכים בהתאם לשנים קדימה. אנשי משרד התחבורה מקצים משאבים רבים לטובת פיתוח התחבורה של העיר, בעז"ה נמשיך לקדם וללוות פרויקטים רבים לטובת העיר ותושביה, כביש 37 יביא עמו בשורה חשובה לאזור הכניסה לעיר".

תגובה אחת
  1. שוחד בחירות!!!! כיכר אליפסה, הכיכר הכי מכוער בבית שמש דווקא בכניסה לעיר, ממש כמו ערי מדינות ערב! עם כל הדשא המלכותי והאורות לילות עזה והכוכבים המוזרים ששמו שם!!!!!! לא בא לעבור שם!

השארת תגובה