למנוחת עולם: גופת המרגל הישראלי תושב לישראל

דווח בעיתון כוויתי: ישראל תגמיש עמדותיה בסוגיית פריסת הוכחות הסורים בגבול – בתמורה להשבת שרידי גופת המרגל הישראלי אלי כהן

המרגל הישראלי אלי כהן השם יקום דמו
המרגל הישראלי אלי כהן השם יקום דמו

העיתון הכוויתי 'אל ג'רידה' הנחשב לאחד האמינים בעולם הערבי, מדווח היום (חמישי) כי ישראל קרובה מאוד להשבת שרידי גופתו של המרגל הישראלי אלי כהן הי"ד.

על פי הדיווח, לידי הביון הישראלי הגיע מידע מדוייק מאוד על מקום קבורתו וחפציו האישיים המוחזקים בידי השלטונות הסורים.

על פי הדווח הרי שהושגה הסכמה להעברת השרידים שאותרו לבדיקת DNA ואם יתברר שהם של כהן, ישראל תהיה מוכנה להגמיש את עמדתה באשר לפריסת כוחות הצבא הסורי בגבול הצפון.

לפי הדיווח בעיתון הכוויתי, לפני מספר ימים, משפחתו של כהן שמעה לראשונה את מילותיו האחרונות, לפני שהוצא להורג. ההקלטה לוותה במוזיקה עצובה, וכהן נשמע בה כשהוא מדבר אל אשתו נדיה. הוא ביקש ממנה לשמור על עצמה ועל הילדים, להתחתן בשנית ולדאוג לחינוך ילדיו. המרגל ביקש לוודא כי תספר אודותיו לילדים, כך שיתגאו בו בעתיד, והזמין אותה להתפלל לעילוי נשמתו.

משפחתו של כהן לא הגיבה לפרסומים.

יש לזכור כי בשבוע שעבר פורסם כי המוסד השיב לישראל את שעון היד של כהן כשראש המוסד יוסי כהן הציג לבני משפחת כהן את שעון היד במהלך טקס האזכרה למרלג הישראלי. במוסד אמרו: "הפריט יקר הערך מוצג כיום במטה המוסד לאות ולזיכרון ללוחם האגדי ובראש השנה יועבר השעון לחזקת המשפחה".

השארת תגובה