סיפור כפול: היריבים הציגו את ספריהם במשותף

המשקעים נשארו מאחור: עם הספרים בידיהם, יצאו שני היריבים לשעבר, אל עבר חנות הספרים הוותיקה בעיר לרגל סיום 'חודש הספר', לספר על קרב הראשות • רגע מרגש נרשם כשנער בר מצווה הופיע בפתח החנות: "חשוב לנו ללמוד על בית שמש של יחד שבטי ישראל"

סיפור כפול, צילום: יעקב לדרמן
סיפור כפול, צילום: יעקב לדרמן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במבצע מיוחד שנערך לרגל סיום חודש הספר העברי, יצאו ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול ויו"ר האופוזיציה העירונית אלי כהן, במבצע משותף של מכירת ספרי הבחירות האישי שלהם, במחיר מיוחד למי שרכש את שני הספרים יחדיו.

הבחירות האחרונות בעיר היו מהמערכות הסוערות ביותר שידעה הארץ, כשבסופו של יום הבחירות הראשונות התבטלו בצו בית משפט ונערכו בחירות חוזרות שהסעירו את הארץ שבעתיים. כלי התקשורת סיקרו את מערכת הבחירות בבית שמש בזום גדול, כשכל תנודה הפכה לאיטם תקשורתי.

משני צידי המתרס עמדו שני המועמדים משה אבוטבול ואלי כהן, שבאותם ימים היו נראים כיריבים הכי גדולים, אבל עברה לה תקופה והשנים למדו לחיות ביחד ואף לצאת במבצע משותף על הספרים שכתבו על מערכת הבחירות – כל אחד מההיבט האישי שלו. אבוטבול עם הספר "משה אבוטבול העלייה השבר והניצחון" וכהן עם הספר "שמש להבה".

לקראת סיום חודש הספר העברי יצאו השנים אל חנות הספרים 'מסדה', חנות הספרים הוותיקה ביותר בבית שמש וישבו יחדיו במקום, כאשר לשם הגיעו תושבים בכדי לרכוש את הספרים ואף לקבל הקדשה אישית.

ראש העיר משה אבוטבול הסביר מה הביא אותו לצאת במבצע: "יצאתי למבצע, רק בגלל שידעתי כי אלי כהן לא יגיד לי לא. הייתה מערכת בחירות סוערת במיוחד, אבל אחריה למדנו לשים את המשקעים מאחור. למדנו לעבוד ביחד. אלי אומנם יו"ר האופוזיציה, אבל דברים רבים אנו עושים ביחד, הוא לא אופוזיציונר לעומתי, אלא אדם שיודע לעבוד במשותף ולראות את טובת העניין".

ולאלי כהן היה הסבר משלו: "הספר אומנם על בית שמש, אבל לדעתי הוא משליך גם על כל הנעשה בארץ, ובית שמש היא רק מקרו קוסמוס על הנעשה בישראל. מאחר וכולנו יהודים ואין לנו ארץ אחרת, עלינו ללמוד לחיות יחדיו, אחרת לא תהיה לנו תקווה בארץ הזאת. אני שמח שקיבלתי הזמנות לספר שלי מכל רחבי הארץ, ממקומות שכלל לא חלמתי שמעניין אותם מה התרחש בעיר, אבל זה בעצם הסיפור האמיתי".

ראש העיר ויו"ר האופוזיציה ישבו במשך שעתיים בחנות וקיבלו בכבוד את הבאים. רגע מרגש נרשם  כשבפתח החנות הופיע ילד בר מצווה, שהגיע לרכוש את הספרים כמתנה. "היה חשוב לו ולנו ללמוד על בית שמש של אחדות, בית שמש של יחד שבטי ישראל", הסבירה האם.

במהלך המכירה חלק מהבאים  שאלו את כהן על תכוניותיו לקראת הבחירות, האם בכוונתו להתמודד שוב לראשות העיר, אך כהן השיב כי הוא עדיין לא יוצא בהצהרות. ראש העיר לעומתו, הצהיר כי אם כהן יתמודד שוב מולו, לא נראה עוד את המראות שראינו בבחירות האחרונות: "בית שמש כבר לא תהיה בכותרות, למדנו לחיות ביחד ונגיע לסיכומים גם איך לנהל את קמפיין הבחירות בצורה מכובדת ומושכלת".

השארת תגובה