צה"ל תקף בסוריה בתגובה לכטב"מ שחדר לישראל

צה"ל תקף הלילה מהאוויר ומן הקרקע שלושה יעדים של צבא אסד וחיזבאללה בסוריה, בתגובה לחדירת כלי טיס בלתי מאוייש אמש אל שטח ישראל. דובר צה"ל: הכטב"מ עבר בירדן

מערכת 'יהלום' לטילי פטריוט: MIM-104 Patriot
מערכת 'יהלום' לטילי פטריוט: MIM-104 Patriot
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בצה"ל אישרו את הידיעות אודות תקיפת צה"ל הלילה בסוריה, בתגובה לכלי טיס סורי בלתי מאויש שחצה אמש את הגבול מסוריה לישראל וייורט באמצעות מערכת 'פטריוט'.

ברשת אל ג'זירה דיווחו כי צה"ל תקף באמצעות כלי טיס בלתי מאוייש וכן באמצעות מערכות נשק קרקעיות שלושה אתרים של חיזבאללה במחוז קוניטרה ושל כוחות אסד.

גם סאנ"א, סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי ישראל תקפה בסיסי צבא אסד, לדבריהם לא היו נפגעים בתקיפה והצבא הסורי השיב באש נגד מטוסים אל עבר הכוחות הישראלים.

דובר צה"ל מסר: "צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל ויפעל כנגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפגישתו עם נשיא רוסיה להפלת המל"ט שחדר מסוריה: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה.

ברור שהמוקד שלנו זה על סוריה ועל איראן. דעתנו ידועה שאיראן צריכה לעזוב את סוריה, זה לא דבר חדש עבורך". הוא הוסיף: "שיתוף הפעולה בינינו הוא מרכיב מרכזי במניעת התלקחות והידרדרות של מצבים כאלה ואחרים, ולכן אני רוצה להודות לך על האפשרות לשוחח בעניינים אלה וכמובן בכל עניין אחר".

נתניהו אמר אמש: "אנחנו פועלים נגד מטרות איראניות ונגד מטרות של חיזבאללה ואנחנו שומרים על חופש הפעולה שלנו. לא נוצרת שום התנגשות עם הכוחות הרוסים. זה יעד ראשון והיעד הזה הושג שוב. שנית, דיברנו על כל השאלה של סוריה, ועל ושאלת איראן לקראת הפסגה הצפויה".

דובר צה"ל סיפר אמש על כלי הטיס שחדר לישראל: "הוא ביצע משימה במרחב הגולן, כולל אצל שכנינו. רצינו להבין לאיזה מדינה הוא שייך, גם על רקע הביקור בשעות האלה. ניתן להעריך שזו לא פעולה מבצעית מכוונת נגד ישראל. היה ניתן ליירטו בכל שלביו. עקבנו אחריו גם כשעבר בירדן". הוא הבהיר כי האירוע תואם עם רוסיה.

השארת תגובה