הרשימה המשותפת נפגשה עם אבו מאזן: "אין פרטנר"

חברי הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, ח"כ ג'מאל זחאלקה, ח"כ מסעוד גנאים והח"כ המיועד אוסמה סעדי נועדו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ■ "במהלך הפגישה עבאס בירך אותם על ההישג בבחירות והם בירכו אותו על דבקותו במאבק לשלום" ■ דנון: "במקום לדאוג רק לאנשי הרשות הגיע העת שיפנו מזמנם למצוקות והבעיות שקיימות בקרב האוכלוסייה הערבית"

אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
אבו מאזן | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

לראשונה מאז מערכת הבחירות שהגיעה לסיומה בשבוע שעבר, נפגשו ראשי הרשימה המשותפת עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. בפגישה שהתקיימה אמש נכחו בין היתר יו"ר הרשימה איימן עודה, ח"כ ג'מאל זחאלקה, ח"כ מסעוד גנאים והח"כ המיועד אוסמה סעדי.

על פי סוכנות הידיעות הפלסטינית וואפ"א, הפגישה נסובה בעיקר בנושאי קידום השלום במזרח התיכון. "במהלך הפגישה עבאס בירך אותם על ההישג בבחירות והם בירכו אותו על דבקותו במאבק לשלום. הם שוחחו על המצב הפוליטי, על מצב האוכלוסייה הערבית בישראל ועל המאבק לשוויון ולדמוקרטיה", נכתב בהודעה.

בנוסף מציינים בהודעה כי "הרשימה המשותפת נכונה לקיים פגישות עם כל גורם בארץ, בשטחים הכבושים ובחו"ל, ולעשות כל מאמץ, כדי לקדם שלום צודק על בסיס החלטות האו"ם, קל וחומר לגבי הנהגת העם הפלסטיני, שאינה מוצאת פרטנר בצד הישראלי. נמשיך לנהל שיח אמיץ וכנה עם כל האזרחים בישראל, ונמשיך להיאבק כדי לשחרר את שני העמים מהכיבוש. אנו מאמינים שזהו האינטרס האמיתי של שני העמים".

שלא במפתיע, מי שגינה את הביקור הוא יו"ר מרכז הליכוד, ח"כ דני דנון, שאמר בתגובה למפגש ברמאללה: "חברי הרשימה המשותפת עוד לא נשבעו אמונים לכנסת ישראל וכבר ממהרים להגיע לפטרונם הפוליטי אבו מאזן. במקום לדאוג רק לאנשי הרשות הגיע העת שיפנו מזמנם למצוקות והבעיות שקיימות בקרב האוכלוסייה הערבית ויעזרו במציאת פתרונות למצוקותיהם ובעיותיהם היומיומיות".

השארת תגובה