'יהדות התורה' תשתלב ברשימת ראש העיר

מהלך תקדימי ברמת גן: צבי שינפלד צפוי להשתלב ברשימתו של ראש העיר זינגר • כאוס בציבור הדתי לאומי: בשל קריצה לחילוניים, מספר 2 ב'הבית היהודי' פורש • וגם: בשל ריבוי מתמודדים – נערכים לסיבוב שני

צבי שיינפלד מונה ליועץ ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר השתתפו זייברט גפני שפירא וחברי הנהלת העיר צילום דוד זר (37)
צבי שיינפלד מונה ליועץ ראש עיריית רמת גן ישראל זינגר השתתפו זייברט גפני שפירא וחברי הנהלת העיר צילום דוד זר (37)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סיעת 'יהדות התורה' ברמת גן מנהלת מגעים מתקדמים עם ראש העיר ישראל זינגר, לשילוב נציג מטעמה ברשימתו. מדובר במהלך תקדימי בו מפלגה חרדית מצטרפת לרשימה חילונית. הנציג ברשימה יהיה הרב צבי שינפלד, דמות מוערכת וותיקה בחיים הציבוריים בעיר, המכהן כיום בתפקיד יועץ ראש העיר לענייני דת.

מערכת הבחירות הקרובה ברמת גן צפויות להיות אחת מהסוערות שידעה העיר, בעיקר בזירה הכללית אך גם בזירה הדתית-חרדית. באופן מסורתי, רצה 'יהדות התורה' תחת המפד"ל תמורת מקום שלישי שאף פעם לא נכנס. בשנת 2008 הייתה זו החמצה על חודו של קול. בבחירות האחרונות, על רקע 'ברית האחים' בין 'הבית היהודי' ל'יש עתיד', אסרו קודקודי 'יהדות התורה' כל שיתוף פעולה עם מפלגת הסרוגים ו'יהדות התורה' ברמת גן נאלצה שלא להתמודד כלל.

בפעם הזאת, נחושים ביהדות התורה להתמודד למועצה, אך מוצאים עצמם בפני סיטואציה סבוכה. לפני מספר חודשים, החלו גורמים בעיר להוביל מהלך לאחדות השורות ולהקמת רשימה משותפת לכל המפלגות הדתיות, אלא שהדברים לא עלו יפה. על פי גורמים מעורים, מי ש'תקע' את היוזמה היא סיעת ש"ס, שנציגה במועצה הוא עו"ד דוד מנחם. "הם תמיד מלאי ביטחון עצמי ומדברים גבוהה גבוהה, למרות שבפועל הם תמיד מצליחים להכניס נציג בודד", דברי הגורם.

וגם בתוך שורות 'הבית היהודי' הדברים החלו להסתבך: הסיעה הדתית לאומית נחשבת לחזקה ודומיננטית בעיר ומחזיקה בשלשה נציגים במועצה. לפני כחודש, ימים ספורים לאחר שנבחר בבחירות פנימיות של סניף 'הבית היהודי' המקומי להוביל אותה מחדש בבחירות, הודיע יו"ר הסיעה אביהוא בן משה על ריצתו לראשות העיר, ברשימת 'הרמתגנים עם אביהוא'. עד כה, טרם ברור הכיצד מתיישבת בחירתו לבית היהודי עם רשימתו החדשה ומטעם מי בדיוק הוא צפוי לרוץ.

כך או אחרת, קריצתו של בן משה לקהל החילוני והצגת מועמדותו לראשות, מעוררת מתחים בציבור הדתי לאומי ומביאה כבר לקרע פנימי במפלגתו. על פי מידע שהגיע ל'שטח מוניציפאלי', חיים גלרמן, חבר המועצה מספר 2 במפלגה, צפוי לפרוש מהמפלגה ולא לרוץ בבחירות. גלרמן עדיין מחשב את סיכוייו במקומות אחרים אך ככל הנראה יפרוש כליל מהחיים הפוליטיים.

ההתפתחויות בגזרה דחקו בנציג 'יהדות התורה' ללכת על מה שנראית כרגע האופציה הבטוחה ביותר, והוא צפוי להשתלב ברשימת ראש העיר. יצוין כי הרב שינפלד מביא ערך מוסף מעבר לקולות חרדים לא רבים בעיר, בשל אישיותו המוערכת. על פי המסתמן, שינפלד ישובץ במקום השלישי ברשימה ו'יהדות התורה' תכריז על תמיכה מלאה ברשימה ובמועמדותו של זינגר. המהלך עדיין טעון אישור סופי של גדולי ישראל בשל רגישותו.

ובתוך כך, רשימת המתמודדים הבלתי נגמרת לראשות העיר רמת גן, נחסרה השבוע דמות פוטנציאלית. מדובר בנשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש שעל פי דיווחים שקל ברצינות להתמודד לתפקיד, אך בשל מעצרו בחשד להעלמות מס, לא יתמודד. נכון לכעת, מי שמסתמן כמתמודד עיקרי מול ראש העיר ישראל זינגר – שבעצמו נחלץ מחשדות שאיימו על עתידו – הוא חבר המועצה ליעד אילני. על פי הערכה, בשל ריבוי המועמדים, העיר תיגרר לסיבוב בחירות שני.

8 תגובות
 1. אני רוצה לגדל חזיר מחמד. בגלל הדתיים אני לא יכולה.
  שלא תעיזו לעשות את רמת גן עיר דתית…

 2. לצערי הסיעה החרדית עומדת להצטרף למועצה ברשות זינגר שפעילותה חדלת קיום, מעבר לקופת השרצים סביב כהונתו, אני בעצמי מתמודד הפעם ככל הנראה ברמת גן ונריץ רשימה בבני ברק הכל פוליטיקה ועסקנות, בעת שהציבור זועק חמס

 3. שינפלד ידוע כאדם ליברלי פתוח ואוהב שלום.
  אני בטוחה שיפעל בכבוד רב לכולםםם ורמת גן מאוחדת תהיה עיר נפלאה

 4. דווקא היום ערב ימי בין המצרים שבית המקדש נחרב בגלל שנאת חינם. חשוב לאחד את כל הפלגים בעיר. שמעתי ששינפלד הוא האיש המתאים לתפקיד איחוד ואחווה בין כל תושבי רמת גן

 5. שינפלד אדם שהרים בית כנסת של קהילת עץ חיים ברמת גן רק אדם כזה יכול להצעיד את העיר קדימה!!!

 6. שינפלד אדם נעים הליכות. נראה כי אהבת אדם היא המוטו שלו.. הוא לא כופה את עצמו על אחרים אבל דואג מכל הלב לשמור על מסורת ישראל!
  הלוואי שיכנס לרשימה. רק בגללו אצביע!

 7. בתור אישה שומרת מוסרת, אשמח לצביון יהודי בעיר שיש בה הרבה חילול שבת.
  כל דריסת רגל דתית מבורכת.

 8. שי נפלד אדם ליברל מאד אני מכיר אותו מכון התעלמות שבאים גברים ונשים ומתרחצים ביחד והוא אחד מאיתנו

השארת תגובה