חשיפה: האופוזיציה של 'דגל' חוברת ל'יחד'

גבעת זאב: על רקע 'הצנחתו' של איציק ברנר מירושלים לתפקיד יו"ר 'דגל' המקומית, קבוצה ליטאית מקימה תנועה חדשה בשם 'תכל'ס', שתרוץ עם מפלגת 'יחד'

גבעת זאב
גבעת זאב
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

מפלגה חרדית חדשה יוצאת בימים אלה לדרך, ועלולה לפצל את הקולות החרדיים ולהביא לקרע פנימי בין הקהילות המרכיבות את היישוב השקט. מדובר בשילוב ידיים של אנשי 'יחד' של אלי ישי עם תנועה ליטאית חדשה בשם 'תכל'ס', המייצגת משפחות ליטאיות מודרניות.

הפיצול בתוך הציבור הליטאי בגבעת זאב, נובע בעיקרו מסוגיות ענייניות ומחילוקי דעות על סדרי עדיפויות ומילוי צרכים, אלא שבאחרונה הוא התעצם לאור החלטת התנועה הליטאית להביא ליישוב את מנהל סניף 'דגל התורה' בירושלים איציק ברנר. חלק מהציבור לא רואה בעין יפה את מה שהם מכנים 'הצנחה' לצרכים פוליטיים של מישהו שלא מגיע מהיישוב.

הרשימה הליטאית חדשה תיקרא 'תכל'ס' ובראשה יעמוד קיווי ויין, פעיל מקומי מוכר. לדברי יזמי המפלגה, היא עשויה לגרוף קולות רבים של תושבים שלא מעוניינים בהצנחות ובפוליטיקה מפלגתית ושיראו בה כתובות נאמנה לטיפול בבעיות של מוסדות חינוך, כבישי גישה ותשתיות לקויות.

תחת אותה מפלגה, תרוץ גם מפלגת 'יחד' שהוכיחה יכולות נאות בבחירות לכנסת עם כ-600 קולות. נציגה ברשימה יהיה אוריאל רבני, המוכר מאד ביישוב בזכות פעילותו הדומיננטית.

גם אם מפלגות-האם יתאמצו להמעיט בערכה של המפלגה החדשה, נראה שהיא צפויה להסב להם כאב ראש גדול ולנגוס מכוחם. נכון להיום, מחזיקה 'דגל' בנציג בודד לצד נציג לחסידות קרלין. באחרונה כיוונו ב'דגל' גבוהה ושאפו לשלשה מנדטים ולקבלת הסגנות לטובת ברנר, אך ההתפצלות החדשה עשויה להרחיק אותם מהיעד.

על כל הדרמות המקומיות הנוכחיות, עדיין מרחפים דיבורי השלום והניסיונות לאחד את 'אגודה', 'דגל' וש"ס לרשימה משותפת, כפי שהיה בעבר. בחודשים האחרונים נראה היה שהחסידים בדרכם לסגור עם ש"ס ולהותיר את 'דגל' לבדה, אך עד כה הדברים לא סגורים ונראה שכל הצדדים מנסים לשפר עמדות.

השארת תגובה